Reduta uvede provokativní interpretaci Schillerových Loupežníků

Brno, 5. června 2014 – Předposlední letošní premiérou Divadla Reduta je provokativní interpretace klasického německého textu, Schillerova dramatu Loupežníci. Současnou gangsterku tarantinovského střihu režíruje Thomas Zielinski a premiéra je naplánována na 5. června. V hlavních rolích se představí Petr Halberstadt a čerstvý držitel Ceny Thálie Martin Siničák.

loupeznici

Hra vypráví o dvou bratrech, Karlovi a Franzovi. První žije divokým až zhýralým studentským životem v Lipsku, druhý se potácí v bratrově stínu a pomalu se z něj stává lidská zrůda. Když Franz začne proti svému bratrovi intrikovat, otec jeho lžím uvěří a Karla vydědí. Tento nečekaný krok ho vykolejí z dráhy mladého perspektivního muže a nasměruje na dráhu lupiče. Motivován ideály mládí a spravedlnosti, založí se svými kumpány gang a uchýlí se do ilegality, aby násilím bojoval s nespravedlností světa.

Základním tématem Schillerovy hry (Die Räuber, 1781) je rebelie, kterou si každá mladá generace pro sebe definuje znovu a originálně. I dnes je možnost zkoumat její sebereflexi a seberealizaci, ale také její sklon k sebelásce a izolaci jednotlivce. Co jsem ochoten udělat pro ideály? Je násilí legitimní prostředek k dosažení vyšších cílů? Jsou pravda a svoboda důležitější než mladý lidský život? Rozehrává se napínavá hra o moc, lásku a spravedlnost, plná násilí, patosu a tvrdé rockové hudby.

Adaptace původního textu vychází z překladu Otokara Fischera. V textu jsou užity myšlenky francouzského spisovatele a diplomata Stéphana Hessela a českého sociologa Jana Kellera.

foto: KIVA


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události