Helios

Reduta uvede provokativní interpretaci Schillerových Loupežníků

loupezniciBrno, 5. června 2014 – Předposlední letošní premiérou Divadla Reduta je provokativní interpretace klasického německého textu, Schillerova dramatu Loupežníci. Současnou gangsterku tarantinovského střihu režíruje Thomas Zielinski a premiéra je naplánována na 5. června. V hlavních rolích se představí Petr Halberstadt a čerstvý držitel Ceny Thálie Martin Siničák.

Hra vypráví o dvou bratrech, Karlovi a Franzovi. První žije divokým až zhýralým studentským životem v Lipsku, druhý se potácí v bratrově stínu a pomalu se z něj stává lidská zrůda. Když Franz začne proti svému bratrovi intrikovat, otec jeho lžím uvěří a Karla vydědí. Tento nečekaný krok ho vykolejí z dráhy mladého perspektivního muže a nasměruje na dráhu lupiče. Motivován ideály mládí a spravedlnosti, založí se svými kumpány gang a uchýlí se do ilegality, aby násilím bojoval s nespravedlností světa.

Základním tématem Schillerovy hry (Die Räuber, 1781) je rebelie, kterou si každá mladá generace pro sebe definuje znovu a originálně. I dnes je možnost zkoumat její sebereflexi a seberealizaci, ale také její sklon k sebelásce a izolaci jednotlivce. Co jsem ochoten udělat pro ideály? Je násilí legitimní prostředek k dosažení vyšších cílů? Jsou pravda a svoboda důležitější než mladý lidský život? Rozehrává se napínavá hra o moc, lásku a spravedlnost, plná násilí, patosu a tvrdé rockové hudby.

Adaptace původního textu vychází z překladu Otokara Fischera. V textu jsou užity myšlenky francouzského spisovatele a diplomata Stéphana Hessela a českého sociologa Jana Kellera.

foto: KIVA


Související články:

Kulturní akce v Brně

<<  Květen 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Nejbližší akce

Žádné události

Tiskárna Brno (CCB)