Národní divadlo Brno chystá na novou sezónu celkem 16 premiér

Brno, 2. května 2012 (MEDIAFAX) - Celkem 16 premiér uvede v nové sezoně 2012/2013 Národní divadlo v Brně (NDB). I přes ekonomickou situaci se budeme snažit vyhnout škrtům a program dodržet, řekl ve středu ředitel divadla Daniel Dvořák. Ačkoliv na jaře odešel z Mahenovy činohry NDB dlouholetý šéf Zdeněk Plachý, podle ředitele stačil následující sezonu připravit. "Nového šéfa hledáme," podotkl Dvořák.

divadlo_janackovo250

Činohra představí šest premiér, a to Mandragoru od Niccola Machiavelliho, Apartmá v hotelu Plaza od Neila Simona, Sedmou pečet Ingmara Bergmana, Královu řeč Davida Seidlera, dále román A pak už tam nezbyl ani jeden aneb Deset malých černoušků od Agathy Christie a Lišku Bystroušku od Rudolfa Těsnohlídka.

V podání Janáčkovy opery se návštěvníci mohou těšit na Zázrak Heliany od Ericha Wolfganda Korngolda, Osud od Leoše Janáčka, Sicilské nešpory Giuseppe Verdiho, Sen noci svatojánské Benjamina Brittena a Dona Giovanniho od Wolfganga Amadea Mozarta.

V podání Baletu NDB se uskuteční představení Lucidor Alexandera Glazunova a Osudové lásky od Petra Iliče Čajkovského.

Divadlo Reduta nabídne Kabaret Kafka od Dory Viceníkové a Daniela Špinara, dále představení Zlatá šedesátá od Pavla Juráčka, Dory Viceníkové a Jana Mikuláška a Gurmány od Dory Viceníkové a Jana Mikuláška.

"Vzhledem k předprodeji předplatného na novou sezónu se chceme vyhnout i přes současnou ekonomickou situaci škrtům. Předplatné se dá brát jako smlouva s diváky a nebylo by dobré, kdybychom se s nimi dohodli na určitý počet představení, který potom nedodržíme," vysvětlil Dvořák s tím, že vedle premiér divadlo nabídne i další program.

Lenka Horáková, foto: Budova Janáčkova divadla, archiv NDB

Související články:

Jaké příslušenství byste měli používat pro svůj vůz

Jako majitel vozidla víte, že je důležité udržovat vozidlo v dobrém stavu. Nejenže díky tomu váš vůz vypadá hezčí, ale také pomáhá udržovat jeho bezproblémový provoz. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je používání autopříslušenství.

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF

Kulturní akce v Brně