Národní divadlo Brno chystá na novou sezónu celkem 16 premiér

Brno, 2. května 2012 (MEDIAFAX) - Celkem 16 premiér uvede v nové sezoně 2012/2013 Národní divadlo v Brně (NDB). I přes ekonomickou situaci se budeme snažit vyhnout škrtům a program dodržet, řekl ve středu ředitel divadla Daniel Dvořák. Ačkoliv na jaře odešel z Mahenovy činohry NDB dlouholetý šéf Zdeněk Plachý, podle ředitele stačil následující sezonu připravit. "Nového šéfa hledáme," podotkl Dvořák.

divadlo_janackovo250

Činohra představí šest premiér, a to Mandragoru od Niccola Machiavelliho, Apartmá v hotelu Plaza od Neila Simona, Sedmou pečet Ingmara Bergmana, Královu řeč Davida Seidlera, dále román A pak už tam nezbyl ani jeden aneb Deset malých černoušků od Agathy Christie a Lišku Bystroušku od Rudolfa Těsnohlídka.

V podání Janáčkovy opery se návštěvníci mohou těšit na Zázrak Heliany od Ericha Wolfganda Korngolda, Osud od Leoše Janáčka, Sicilské nešpory Giuseppe Verdiho, Sen noci svatojánské Benjamina Brittena a Dona Giovanniho od Wolfganga Amadea Mozarta.

V podání Baletu NDB se uskuteční představení Lucidor Alexandera Glazunova a Osudové lásky od Petra Iliče Čajkovského.

Divadlo Reduta nabídne Kabaret Kafka od Dory Viceníkové a Daniela Špinara, dále představení Zlatá šedesátá od Pavla Juráčka, Dory Viceníkové a Jana Mikuláška a Gurmány od Dory Viceníkové a Jana Mikuláška.

"Vzhledem k předprodeji předplatného na novou sezónu se chceme vyhnout i přes současnou ekonomickou situaci škrtům. Předplatné se dá brát jako smlouva s diváky a nebylo by dobré, kdybychom se s nimi dohodli na určitý počet představení, který potom nedodržíme," vysvětlil Dvořák s tím, že vedle premiér divadlo nabídne i další program.

Lenka Horáková, foto: Budova Janáčkova divadla, archiv NDB

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF

Kulturní akce v Brně

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
192021232425
26272829   
Nejbližší akce

Žádné události