Herečka Jana Musilová získala Cenu Františka Filipovského za dabing

Brno, 19. září 2017 - Na letošním předávání Cen Františka Filipovského za dabing, které se uskutečnilo v sobotu 16. září v Přelouči, mělo svá želízka v ohni i Brno. Už předem vešlo ve známost, že Cenu Františka Filipovského za celoživotní dabingovou tvorbu získá brněnský režisér Jiří Kubík. Příjemným překvapením se pak stala Cena diváků pro brněnskou herečku Janu Musilovou za roli agentky Dany Scullyové v seriálu AKTA X. V mužské divácké kategorii uspěl herec Jiří Dvořák, shodou okolností spolužák Musilové z brněnské JAMU.

Jana Musilova cena frantiska filipovskeho dabing

„Vůbec jsem to nečekala, do Přelouče jsme jeli podpořit početná skupina herců z Brna režiséra Jiřího Kubíka, jenž měl přebírat krásné ocenění za celoživotní tvorbu. V polovině večera vyhlásili cenu pro nejpopulárnější dabingovou herečku a vzápětí v ukázce ze seriálu Akta X promluvila mým hlasem Dana Scullyová. Překvapení vystřídala obrovská radost a za chvíli už jsem stála na jevišti,“ popisuje své dojmy herečka Jana Musilová.

Herečku, muzikálovou zpěvačku a šansoniérku Janu Musilovou, která propůjčila svůj hlas oblíbené agentce ve všech sériích kultovního seriálu, můžete vidět na její domovské scéně, jíž je Městské divadlo Brno, v inscenacích Donaha!, My Fair Lady, Brouk v hlavě, Dokonalá svatba či Mrtvé duše. V říjnu ji čeká premiérové uvedení muzikálu Děsnej pátek, kde se představí v roli Torrey, a v prosinci se společně s návratem Mary Poppins objeví ve stejnojmenném rodinném muzikálu na jevišti jako maminka Winifred Banksová. Do konce roku Musilová chystá ještě tři šansonové večery s Jiřím Maláskem v Odrách, Rájci-Jestřebí a ve Znojmě a pro své fanoušky v Brně plánuje také vánoční koncert.

Foto: Dominik Pacek


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...