Divadelní svět uvede za osm dnů 100 představení, hrát se bude všude

Brno, 9. května 2011 (MEDIAFAX) - Více než 100 představení českých a zahraničních umělců během osmi dní uvidí lidé, kteří přijedou koncem května do Brna na festival Divadelní svět. V pondělí to řekl primátor Brna Roman Onderka (ČSSD) s tím, že zahájení celého festivalu obstará 27. května tajuplná Noc kejklířů.

 

div.svet

"Během festivalu se bude hrát nejen v brněnských divadlech, ale i na náměstích a v ulicích," řekl primátor.

 

Organizátoři věnují přehlídku každý rok některé významné osobnosti světového divadla. Letos se jí stal britský režisér a experimentátor Peter Brook (86). "Diváci tak budou mít možnost vidět v režii divadelního velikána Mozartovu Magickou flétnu. V Brně ji navíc uvede jeho domovská francouzská scéna Bouffes du Nord," upozornil Onderka.

Zahájení festivalu obstará 27. května Noc kejklířů na Zelném trhu a v jeho okolí, přehlídka pak vyvrcholí 3. června slavností masek na náměstí Svobody.

Mottem brněnského Divadelního světa je Hamletovo heslo "Být připraven, toť vše!" V rámci přehlídky proto uvedou čtyři soubory ze čtyř zemí čtyři různá shakespearovská představení. Hamleta zahraje Maria Grazia Cipriani z Teatro del Carretto z Itálie, Sen noci svatojánské pak Teatr Polski z polské Wroclawi, Jak se vám líbí předvede maďarské krajanské divadlo Csiky Gerkely z Rumunska a Othella Bábkové divadlo ze slovenské Žiliny.

V Brně se na sklonku května představí kromě jiných i řada francouzských souborů - La Fabrique uvede představení Kaina - Marseille, La Licorne Theatre zahraje Spartaka a Footsban Travelling Theatre se pokusí zaujmout kusem Muž, který se směje.

Jiří Nováček

Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události