Brněnský režisér Moša sklízel v německé Fuldě ovace za muzikál Papežka

Fulda/Brno, 5. června 2011 (MEDIAFAX) - Režisér brněnského Městského divadla Stanislav Moša se dočkal o víkendu ovací v Zámeckém divadle v německé Fuldě. Tamní publikum i kritika nadšeně přijaly jím režírovaný původní muzikál Papežka, napsaný podle bestelleru Donny W. Crossové.

papezka250

Na výjimečném divadelním projektu kooperovalo Městské divadlo Brno. "Inscenace Die Päpstin, kterou režíroval na přání německého producenta Stanislav Moša, byla českou stranou zastupována také kostýmní výtvarnicí Andreou Kučerovou a Brňané měli na starosti také výrobu dekorací, kostýmů a rekvizit," řekla v neděli mluvčí brněnského divadla Lucie Broučková, jež se uvedení muzikálu účastnila.

Premiéra nového hudebního díla s německo - švýcarským obsazením zaznamenala podle ní bouřlivý ohlas - nadšené publikum aplaudovalo vstoje a "svým" hrdinům děkovalo bezmála čtvrt hodiny.

Prvé představení se stalo naprosto mimořádnou událostí, kterou zaznamenaly desítky médií. Strhující, naprosto suverénní a přesvědčivé výkony všech představitelů, výpravná scéna, snad stovka dokonalých kostýmů, ale také přítomnost autorky předlohy Donny W. Cross, dokázala diváky "rozpumpovat" natolik, že ještě dlouho po představení nešetřili chválou. "Tenhle příběh zná v Německu snad každý. Je naprosto úžasný, dokáže okouzlit i dojmout. Je v něm i cosi víc: dokáže přesvědčit k víře v sebe samého, odkrývá ve vás tajné tužby a přání. Představení jsme si s manželem naprosto užili - herci, obzvlášť Sabrina Weckerlinová v titulní roli, nás dokázali svým zpěvem i hereckým projevem naprosto strhnout," chválila Katrin Steinmecková, jedna z divaček.

Producent Peter Scholz pak neopomněl ve své děkovné řeči na brněnský tým: "Jsem nesmírně rád za to, co dokázal režisér Stanislav Moša se svým týmem do našeho divadla přinést. Nejen výběrem hlavních představitelů, kteří ohromili, ale i novými nápady v realizaci samotné. Je to jednoznačně jedno z nejlepších představení, které jsme tu mohli vidět," řekl.

Muzikálovou novinku o ženě, která v polovině devátého století usedla na papežský stolec, napsal právě podle bestselleru americké spisovatelky Donny W. Cross mladý německý skladatel a textař Dennis Martin (autor muzikálů Elizabeth a Bonifatius). Už samotné vydání knihy zaznamenalo obrovský ohlas - vyšla ve více než třiceti jazycích a dokonce byly podle ní již natočeny dva celovečerní filmy. Román je známý milionu diváků a obzvlášť pro Němce je dílo výjimečné nejen tím, že se zčásti odehrává na jejich půdě.

Nebývalý příběh plný tajemství, vášní, touhy po vzdělání i obětování se bude ve Fuldě hrát až do konce prázdnin dvakrát denně. Muzikál pak čeká šňůra představení po celém Německu.

Diváci uvidí muzikál i na Moravě - Městské divadlo Brno jej slibuje na 24. března příštího roku. "Představu o české verzi už samozřejmě mám. Inscenaci obsadím ale pouze českými herci - do role Papežky angažuji Svetlanu Slovákovou, jejího milého Geralda bude hrát Petr Gazdík," řekl Stanislav Moša. Oproti představení v Německu si podle něj divák užije přece jen ještě o kapánek víc. "Počítáme totiž s využitím našeho dobře připraveného orchestru. Věřím, že se nám i v Brně podaří díky dynamickému a citově extrémně angažovanému dílu zasáhnout diváky přinejmenším tak, jako v Německu," řekl Moša.

Jiří Nováček, foto - zdroj: spotlight-musical.de

Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události