West Side Story z Brna sklízí úspěchy v zahraničí

Brno/Wiltz, 31. července 2012 - Stejně jako v minulých letech bylo Městské divadlo Brno pozváno také letos na jeviště zahraničních divadel a festivalů. V těchto dnech setrvává část uměleckého souboru a provozních pracovníků v lucemburském městě Wiltz, kde probíhá od 27. června do 29. července 2012 mezinárodní hudební Festival de Wiltz.

mdb-westsidestory01-250

Festival byl založen již v roce 1953 v přírodním amfiteátru nedaleko historického centra města. Před kulisou lucemburského zámku se každé léto představují divákům vybrané hudební orchestry a skupiny, divadelní soubory a slavní zpěváci.

V programu lze nalézt představitele nejrůznějších žánrů: opery, jazzu, klasické hudby, muzikálu. V uplynulých letech vystoupily na festivalu takové osobnosti jako Ella Fitzgerald, Miles Davis, Duke Ellington či Lionel Hampton. Vynikající akustika a nezapomenutelná atmosféra jsou jistě důvodem opakovaných návratů diváků i samotných umělců. Vždyť Městské divadlo Brno se na wiltzské jeviště vrací dokonce již poosmé.

mdb-westsidestory468
Také letos přijalo publikum Městské divadlo Brno více než vřele. Po tři večery, 26. – 28. 7. 2012, prožívali diváci spolu s Lukášem Janotou a Radkou Coufalovou alias Tonym a Mariou příběh nenaplněné lásky. Jednotlivá hudební i velká taneční čísla sklízely nadšené ovace již v průběhu představení, závěrem diváci odměnili herce bouřlivým aplausem.

Inscenaci L. Bernsteina, A. Laurentse a S. Sondheima West Side Story nastudoval v brněnském Městském divadle Stanislav Moša již v roce 1996. Hned po premiéře byla kritikou označena za nejlepší provedení na evropském kontinentu. Během šestnácti let zaznamenala přes 650 repríz, a to nejen v Brně a v tuzemských divadlech, ale i na jevištích po celé Evropě. V loňském roce sklidila ohromný úspěch na mezinárodní přehlídce v chorvatské Opatiji a na rakouském festivalu v Gars am Kamp.

mdb-westsidestory2-468

Muzikál inspirovaný nesmrtelným příběhem Williama Shakespeara Romeo a Julie má divákům stále co nabídnout. Zapovězená láska, nepochopení, souboj dvou gangů, agrese – stále aktuální témata doplněná temperamentním tancem a písněmi, které se již dávno staly hity: Maria, Tonight, America či Somewhere zná dnes už každý.

Nezapomenutelné písně světoznámých muzikálů předvede Městské divadlo Brno také rakouskému obecenstvu na festivalu v Gars am Kamp prostřednictvím koncertního představení Muzikály z Broadwaye ve dvou reprízách, 10. a 11. srpna 2012 na kouzelném hradním nádvoří.

Zdroj: MDB, ilustrační foto: Jef Kratochvil


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události