Městské divadlo Brno sklidilo za muzikál Hair ve Švýcarsku bouřlivé ovace

Brno, 1. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Městské divadlo Brno úspěšně uvedlo na jevišti švýcarského Stadttheater v Oltenu premiéru světově proslulého muzikálu Hair v originální režijní koncepci Stanislava Moši. Ve čtvrtek to řekla mluvčí divadla Lenka Pazourková s tím, že herci po představení sklidili bouřlivé ovace. Brněnská verze slavného muzikálu autorů Galta MacDermota, Geroma Ragniho a Jamese Radoa o květinových dětech na jevišti podle mluvčí divadla propojila hned několik evropských zemí.

gal1435

"Práce na přípravách inscenace začala teprve před necelým měsícem v Londýně, kde se uskuzečnil konkurz pro herce. Realizační tým zde vybral 21 Angličanů a Angličanek, kteří se s muzikálem vydali na pouť po Evropě," řekla Pazourková.

Odměnou hereckému souboru i režisérovi Stanislavu Mošovi byly středeční ovace vestoje, které jim připravilo nadšené švýcarské publikum. Ten si podle mluvčí divadla zasloužili kromě mezinárodního hereckého souboru i ostatní členové českého realizační týmu - asistent režie Stanislav Slovák, autorky choreografie Hana Kratochvilová a Aneta Majerová, scénograf Jaroslav Milfajt a tvůrce scénických projekcí Petr Hloušek. Desetičlenný orchestr pak ve Švýcarsku hrál pod vedením Karla Albrechta.

Úspěšnou premiérou ve Stadttheater v Oltenu začalo turné divadelníků po celém Německu a Švýcarsku, V jeho rámci odehraje mezinárodní soubor do konce roku ještě dalších 20 představení.

Jiří Nováček, foto: Tino Kratochvil, archiv MDB

Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události