Městské divadlo Brno sklidilo za muzikál Hair ve Švýcarsku bouřlivé ovace

Brno, 1. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Městské divadlo Brno úspěšně uvedlo na jevišti švýcarského Stadttheater v Oltenu premiéru světově proslulého muzikálu Hair v originální režijní koncepci Stanislava Moši. Ve čtvrtek to řekla mluvčí divadla Lenka Pazourková s tím, že herci po představení sklidili bouřlivé ovace. Brněnská verze slavného muzikálu autorů Galta MacDermota, Geroma Ragniho a Jamese Radoa o květinových dětech na jevišti podle mluvčí divadla propojila hned několik evropských zemí.

gal1435

"Práce na přípravách inscenace začala teprve před necelým měsícem v Londýně, kde se uskuzečnil konkurz pro herce. Realizační tým zde vybral 21 Angličanů a Angličanek, kteří se s muzikálem vydali na pouť po Evropě," řekla Pazourková.

Odměnou hereckému souboru i režisérovi Stanislavu Mošovi byly středeční ovace vestoje, které jim připravilo nadšené švýcarské publikum. Ten si podle mluvčí divadla zasloužili kromě mezinárodního hereckého souboru i ostatní členové českého realizační týmu - asistent režie Stanislav Slovák, autorky choreografie Hana Kratochvilová a Aneta Majerová, scénograf Jaroslav Milfajt a tvůrce scénických projekcí Petr Hloušek. Desetičlenný orchestr pak ve Švýcarsku hrál pod vedením Karla Albrechta.

Úspěšnou premiérou ve Stadttheater v Oltenu začalo turné divadelníků po celém Německu a Švýcarsku, V jeho rámci odehraje mezinárodní soubor do konce roku ještě dalších 20 představení.

Jiří Nováček, foto: Tino Kratochvil, archiv MDB

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...