Vyhrajte lístky na muzikál Jesus Christ Superstar!

Brno/Lednice, 16. srpna 2012 - Nenechte si ujít jedinečnou příležitost a přijďte se podívat na světoznámý muzikál Jesus Christ Superstar v podání umělců Městského divadla Brno. Představení můžete shlédnout 31. srpna v nádherných prostorách zámeckého parku v Lednici!

 

jesus-christ-superstar-lednice

Současný britský autor Andrew Lloyd Webber, označovaný za „krále muzikálu“, je jediným světovým autorem, jemuž se na Broadwayi hrály tři muzikály současně. Jeden z těch nejslavnějších, jímž pokračoval v tradici rockových oper, je bezpochyby Jesus Christ Superstar z roku 1971.

Příběh vychází z Nového zákona a zpracovává posledních sedm dní života Ježíše Krista z pohledu toho, kdo jej nakonec zradil – Jidáše Iškariotského. Je postaven na stěžejních momentech Ježíšových posledních dní, jako je příjezd do Jeruzaléma, vyhnání překupníků z chrámu, poslední večeře, Jidášova zrada v Gethsemanské zahradě, stejně jako soud Piláta, Heroda, bičování a následné ukřižování.

Jesus Christ Superstar se dočkal obrovského úspěchu – jen při svém prvním londýnském uvedení se dočkal více než 3350 repríz a dodnes patří k těm nejhranějším Webberovým dílům vedle Fantóma opery, Cats a Evity.

Představení se bude odehrávat na louce v zadní části zámku vedle Zámecké jízdárny. Začátek představení je ve 20:30, vstup do prostor Lednicko - valtického areálu vyhrazených pro divadelní představení je uvolněn již od 19 hod. Před zahájením představení a o přestávce bude k dispozici občerstvení. Předběžný konce představení je plánovaný na 23 hod. Představení se koná za každého počasí. Parkování je možné přímo v obci Lednice na 3 parkovištích. Cesta k místu konání divadelního představení je v docházkové vzdálenosti do 10 minut od jakéhokoli ze 3 parkovišť.

Více informací naleznete na www.jchsvlednici.cz,  předprodej vstupenek v síti TICKETART.

Soutěž:

Ve kterém roce byl poprvé uveden muzikál Jesus Christ Superstar?:

  1. 1871
  2. 1971
  3. 2001

Dva výherci obdrží dvě volné vstupenky na představení. Správné odpovědi posílejte do 27. srpna na e-mail Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , do předmětu zprávy uveďte SUPERSTAR. Výherci budou včas kontaktováni redakcí.
 


(red), foto: MdB


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Listopad 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
141516171820
212223252627
282930    
Nejbližší akce

Žádné události