Opilí detektivové ÚOOZ napadli u nádraží ženu, poprali se i s policisty

Brno, 28. června 2012 (MEDIAFAX) - Dva opilí detektivové z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu napadli v Brně před hlavním nádražím ženu. Hádali se s ní, nadávali jí do prostitutek, mávali služebními průkazy a ženu pak napadli, řekla ve čtvrtek mluvčí brněnských strážníků Denisa Kapitančiková.

Pouta-detail-KT

Žena se opilým detektivům marně bránila s tím, že žádná prostitutka není. Konflikt ale zahlédli hlídkující strážníci a na pomoc přivolali republikové policisty. Opilí detektivové v civilu se ale pustili pěstmi i do nich. "Hlídkám se nakonec podařilo útočníky zpacifikovat," řekla Kapitančiková.

Incident potvrdila i mluvčí jihomoravského krajského policejního ředitelství Petra Vedrová. "U nádraží jsme zasahovali kvůli rušení veřejného pořádku," řekla.

Podle mluvčího ÚOOZ Pavla Hantáka se detektivové nedopustili trestného činu. Potvrdilo to vyšetřování Generální inspekce policie. S oběma detektivy však zahájil velitel útvaru kázeňské řízení. "Budeme postupovat s maximální možnou razancí," prohlásil Hanták s tím, že jednání detektivů se neslučuje s etikou jejich povolání. ÚOOZ prý navíc podle Hantáka takové jednání elitních policistů nepamatuje.

Jiří Nováček

Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...