Opilí detektivové ÚOOZ napadli u nádraží ženu, poprali se i s policisty

Brno, 28. června 2012 (MEDIAFAX) - Dva opilí detektivové z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu napadli v Brně před hlavním nádražím ženu. Hádali se s ní, nadávali jí do prostitutek, mávali služebními průkazy a ženu pak napadli, řekla ve čtvrtek mluvčí brněnských strážníků Denisa Kapitančiková.

Pouta-detail-KT

Žena se opilým detektivům marně bránila s tím, že žádná prostitutka není. Konflikt ale zahlédli hlídkující strážníci a na pomoc přivolali republikové policisty. Opilí detektivové v civilu se ale pustili pěstmi i do nich. "Hlídkám se nakonec podařilo útočníky zpacifikovat," řekla Kapitančiková.

Incident potvrdila i mluvčí jihomoravského krajského policejního ředitelství Petra Vedrová. "U nádraží jsme zasahovali kvůli rušení veřejného pořádku," řekla.

Podle mluvčího ÚOOZ Pavla Hantáka se detektivové nedopustili trestného činu. Potvrdilo to vyšetřování Generální inspekce policie. S oběma detektivy však zahájil velitel útvaru kázeňské řízení. "Budeme postupovat s maximální možnou razancí," prohlásil Hanták s tím, že jednání detektivů se neslučuje s etikou jejich povolání. ÚOOZ prý navíc podle Hantáka takové jednání elitních policistů nepamatuje.

Jiří Nováček

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...