Muž vypil schovaný za regály v supermarketu láhev vodky, prý se ji bál ukrást

Brno, 4. března 2012 (MEDIAFAX) - Sedmadvacetiletý muž ukrytý za regály vypil o víkendu v jednom z brněnských supermarketů láhev kvalitní vodky. Policistům se pak přiznal, že se bál alkohol z prodejny pronést přes pokladnu, řekla v neděli policejní mluvčí Petra Vedrová. Předtím, než na zloděje přišla ochranka, stačil láhev téměř do dna vypít. "Pak ji zašrouboval a jakoby nic vrátil do regálu na své místo," řekla policejní mluvčí.

supermarket

Neobvyklé chování podivného zákazníka ale neušlo detektivovi z ostrahy, který zloděje zadržel. Přivolaní policisté pak podle mluvčí zjistili, že muž se dopustil krádeže i přesto, že byl v minulých třech letech za stejný čin odsouzen. "Muž si tak alkoholového opojení na svobodě dlouho neužil, protože jej policisté převezli do cely a sdělili mu obvinění z krádeže," konstatovala Vedrová.

Podobné krádeže, avšak jiného zboží, se pak v Brně o víkendu dopustil v jiném marketu další recidivista. "V prodejně s módními oděvy si vyhlédl hned tři sportovní bundy, u kterých odstřihl bezpečnostní kódy a oblékl si je pod svoje oblečení," uvedla Vedrová. Notně nabalený zákazník však vzbudil pozornost prodavačky a ani on neušel setkání s policií. "I jemu hrozí za opakované krádeže až tři roky ve vězení," poznamenala policejní mluvčí.

Jiří Nováček

Související články: