Lupič přepadával herny v Brně. Policie jej dopadla i díky médiím

Brno, 26. ledna 2012 (MEDIAFAX) - Až desetileté vězení hrozí pětačtyřicetiletému muži z Brna, který v devíti případech přepadl herny a barmanky uzavíral na toaletách. Způsobil škodu přes 250 tisíc korun, informovala ve čtvrtek brněnská policejní mluvčí Andrea Straková. Policie zatkla lupiče během týdne. "Pomohla nám k tomu média, do kterých jsme dali jeho fotku. Potom se nám ozývali lidé a také známý muže, který nás upozornil, že by hledaným mohl být jeho spolužák z učiliště," řekl kriminalista Pavel Kříž.

Kriminalisté zatkli muže v bytě, ve kterém se ukrýval před veřejností. "Když zjistil, že je jeho podobizna v médiích, přerušil s veškerými známými kontakty a z bytu téměř nevycházel. V období loupeží mu zemřel otec, ale on kvůli strachu z dopadení nešel ani na pohřeb," řekl Kříž. Lupič přepadl od loňského října do letošního ledna devět brněnských heren. "Pod pohrůžkou nože si vynutil od obsluhy peníze, poté barmanku zavřel na toaletu a řekl, že na policii může volat nejdříve za 20 minut," uvedla Straková.

Pachatel si přišel na více než 250 tisíc korun. "Převážně brával okolo 30 tisíc korun, ale v jednom případě si odnesl také 70 tisíc korun," dodal Kříž. Jak sdělil kriminalista Miroslav Klusáček, pachatelem je gambler, který kvůli hraní automatů ztratil rodinu a přátelé. "Všechny peníze prohrál v automatech. Čím méně peněz měl, tím více nervózní byl," uvedl Klusáček. Podle něj byl muž už dříve trestaný. "Ze závislosti na automatech se léčil, ale léčbu nedokončil. Jak sám tvrdil, hraní bylo to jediné, co mu zbylo," dodal Klusáček.

Lenka Horáková

Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit