Před brněnským soudem stojí muž, který ubil k smrti matku

Brno, 11. ledna 2012 (MEDIAFAX) - Krajský soud v Brně otevřel ve středu případ čtyřiapadesátiletého Zdeňka Hajdy, který na Břeclavsku fyzicky napadl svou matku, která na následky zranění zemřela. Muž je obžalovaný z trestného činu ublížení na zdraví s následkem smrti, sdělila mluvčí soudu Miroslava Sedláčková. Obžaloba viní muže z toho, že v lednu 2011 v rodinném domě v Němčičkách na Břeclavsku napadl pětaosmdesátiletou matku, se kterou žil ve společné domácnosti. "Dřevěnou násadou od smetáku a následně kladivem ji udeřil do hlavy, horní poloviny těla, rukou a nohou," popsala Sedláčková.

Žena utrpěla mnohočetné krevní výrony v obličeji, na rukách a přední straně trupu, rozsáhlé prokrvácení a pohmoždění měkkých pokrývek lebních a výpotek v břišní dutině, což vedlo k tukové plicní embolii a následní smrti poškozené.

"Obžalovaný jednal s vědomím, že jeho útok může vést k závažnější poruše zdraví poškozené, vyžadující lékařské ošetření. S ohledem na věk a chorobným stavem ženy mohl vědět, že způsobené zranění může vést až ke smrti," dodala Sedláčková s tím, že muži hrozí vězení od pěti do 10 let.

Lenka Horáková

Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit