Policii přivedly na stopu pachatele loupežného přepadení barevné tkaničky od bot

Brno, 2. ledna 2012 (MEDIAFAX) - Barevné tkaničky na botách prozradily lupiče, který s pistolí přepadl sázkovou kancelář v Brně. Policie jej zatkla ve vedlejším domě, řekl v pondělí brněnský policejní mluvčí Pavel Šváb. Případ se stal minulý týden, ale policie o něm informovala až nyní. "V sázkové kanceláři přistoupil k okénku muž, který na obsluhu namířil střelnou zbraň a požadoval bankovky vyšší nominální hodnoty," uvedl Šváb.

Přivolaná hlídka vyslechla od svědků průběh loupeže, přibližnou podobu pachatele a směr jeho odchodu. "Na ulici jej zachytil kamerový systém. Policisté si na něm všimli bot s červenými tkaničkami a také toho, že lupič ze záběru podezřele rychle zmizel. Opakované přehrávání kamery přivedlo kriminalisty před vchod vedlejšího domu," sdělil Šváb.

U domu zachytil služební pes pachatelovu stopu. Když se policisté dostali k bytu osmadvacetiletého muže z Vysočiny, nikdo jim neotvíral. "Pachatel předstíral hluboký spánek a později popíral jakoukoliv účast na loupeži," řekl mluvčí s tím, že pod hromadou obuvi svítily boty s červenými tkaničkami. V bytě byla také zbraň, peníze a oblečení z loupeže. Muž skončil v policejní cele. Jak vyšlo najevo, nedostal se do křížku se zákonem poprvé. "Obviněnému byla dříve podmíněně odložena polovina trestu za předchozí loupež," uzavřel Šváb.

Lenka Horáková

Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit