Ubil novorozenou dcerku, odsedí si za to 18 let ve vězení

Brno, 25. října 2011 (MEDIAFAX) - Osmnáct let ve vězení stráví Vlastimil Suchánek, který loni v březnu ubil vlastní dvouměsíční holčičku v peřince, protože jej obtěžovala pláčem. Verdikt Krajského soudu v Hradci Králové a Vrchního soudu v Praze nyní potvrdil i Nejvyšší soud, řekl v úterý mluvčí NS Petr Knötig. "Dovolání muže odmítl Nejvyšší soud bez veřejného jednání," řekl Knötig s tím, že k odůvodnění svého rozhodnutí se soud vyjádří až poté, kdy je obdrží účastníci jednání.

Pouta-detail-KT

Kromě Suchánka je ve vězení i jeho manželka Anna, která si podle pravomocného rozsudku odpykává tři roky vězení za týrání novorozeného děvčátka. Manželé z Náchodska dvouměsíční Kristýnku podle rozsudku týrali od poloviny února do konce března loňského roku.

Osudného večera, 18. března 2010 nezaměstnaný recidivista Suchánek bil holčičku přes peřinku rukou a způsobil jí tak zlomeniny lebeční klenby, krvácení mezi mozkové obaly a zhmoždění mozkové tkáně. Novorozeně pak 23. března zemřelo.

"Když například drnčí budík a dáte jej pod polštář, tak taky není slyšet. Balil jsem ji do péřové deky na maximálně pět až deset minut. Když se ztišila, tak jsem ji rozbalil a když začala znovu brečet, zase jsem ji zabalil," uvedl obžalovaný s tím, že dítě občas plácl přes plíny a přes peřinu, aby se rozplakala a unavila se tím.

Podle státní zástupkyně Hany Flídrové měla na týrání podíl i matka novorozeněte.

"V obdobných případech, které jsem řešila, kdy otec nebo nevlastní otec týral dítě, vždy se to dělo v nepřítomnosti nebo bez vědomí matky dítěte. V tomto případě matka dítěte byla přítomna a nejenže nezabránila jednání svého manžela, ale dokonce posléze se začala obdobným způsobem vůči svému dítěti chovat," uvedla Flídrová s tím, že případ je výjimečný i tím, že šlo o čerstvě narozené dítě ve věku od čtyř do osmi týdnů.

Jiří Nováček

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...