GEEN spustil vodní elektrárnu v Gruzii, stavbu další plánuje

Brno, 15. května 2019 – Brněnská společnost GEEN oficiálně spustila v Gruzii vodní elektrárnu Jonouli 1. Nyní společnost připravuje projekt výstavby druhé elektrárny z plánovaného komplexu, který má v Gruzii vyrůst.

vodni elektrarna

Vodní elektrárna Jonouli 1 vyrobí ročně až 9 milionů kWh. Kromě výstavby samotné elektrárny společnost také realizovala několik projektů pro místní obyvatelstvo, a to zejména pro obyvatele vesnic Kulbaki a Chkhumi. Bylo postaveno 11 kilometrů přenosového vedení, které zabezpečí stabilnější dodávku elektrické energie do uvedených lokalit, vybudována silniční infrastruktura a realizovány projekty v sociální oblasti. Při výstavbě elektrárny bylo zaměstnáno přibližně 400 místních obyvatel.

„Spolu s GEEN jsme otevřeli hydroelektrárnu Jonouli 1. Jedná se o malý zdroj s celkovým výkonem 1,8 MW, který i tak přinesl místním obyvatelům obrovské výhody. I takovéto malé projekty jsou velmi důležité a do budoucna počítáme s výstavbou dalších podobných elektráren,“ uvedla během spuštění provozu paní Natia Turnava, zástupkyně gubernátora Giorgiho Gonadze.

Po úspěšném spuštění Jonouli 1 připravuje GEEN realizaci Jonouli 2. Tato vodní elektrárna bude situována na spodní části řeky poblíž vesnice Chkhumi. Stejně jako u prvního projektu, se i zde při výstavbě počítá s vytvořením pracovních míst pro místní obyvatele. Jonouli 2 bude využívat přivaděč o délce 8 km. Spád vody je 499 m, předpokládaný instalovaný výkon elektrárny je 34 MWe.

Vodní elektrárna Jonouli 2 představuje další investiční projekt společnosti v Gruzii, který pozitivně ovlivní život místního obyvatelstva. Projekty společnosti GEEN se těší podpoře gruzínské vlády, což mimo jiné dokazuje přítomnost zástupců místní samosprávy а vlády na slavnostním spuštění elektrárny Jonouli 1.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
26272829   
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF