Brněnský Impact Hub slaví 4. narozeniny, stále je největší v Evropě

Brno, 2. dubna 2019 – Největší v Evropě a druhý největší na světě. Těmito přívlastky se pyšní brněnský Impact Hub, který je součástí stejnojmenné coworkingové sítě. Ve čtvrtek 4. dubna si jeho členové připomenou 4 roky od rozjezdu jihomoravské komunity. Připraven je speciální narozeninový program.

open-space2 zdroj Impact Hub

Plně vybavená kancelář, internetová kavárna a podnikatelský inkubátor. Takto by se daly ve zkratce charakterizovat prostory tzv. “hubu”, který sídlí v centru Brna mezi Křenovou ulicí a Vaňkovkou. Díky rozloze 3 450 metrů čtverečních se jedná o největší inspirativní prostor, který by se pod hlavičkou Impact Hub dal v Evropě najít. Ve světovém měřítku ho dokázal předběhnout pouze Impact Hub Seattle.

„Když jsme v Brně na začátku dubna 2015 otvírali, měli jsme na palubě nějakou stovku členů. Do konce roku se jejich počet rozrostl na 300, což z nás právě podle členů komunity udělalo nejrychleji rostoucí Impact Hub na světě. Vloni jsme slavnostně prostor rozšířili a přidali 1700 metrů plochy, tedy jednou tolik, než bylo, čímž jsme se stali největší v Evropě. A teď, po 4 letech, jsme v rámci členské základny skoro na čísle 600,“ vypočítává úspěchy ředitelka brněnského centra Irena Ošťádalová.

impact hub brno

Na narozeninový čtvrtek 4. dubna je v coworkingovém prostoru připraveno několik speciálních akcí. Kdokoliv si v tomto termínu může bezplatně vyzkoušet, jak vlastně takový den v Impact Hubu vypadá. „Všichni, kdo se předem online zaregistrují, mohou přijít nasát atmosféru našeho tvůrčího podnikatelského prostředí. Budou k dispozici komentované prohlídky a členové týmu, kteří budou zodpovídat všechny dotazy. Na programu jsou však i méně tradiční aktivity. V 17 hodin začne procházka Brnem s lidmi bez domova, v rámci které poznají zájemci nejen naše okolí, ale i své město v nových souvislostech. Následovat bude úniková hra Fakescape zaměřená na odhalování fake news a dezinformací,” odhaluje Kristýna Hloušková, brněnská hostitelka a jedna z koordinátorek oslav.

Výroční večer zakončí Impact Hub MashUp, originální formát byznys stand-upu, který vznikl pod taktovkou české coworkingové sítě. Slovo získávají autoři zajímavých nápadů, kteří mají 200 sekund a 10 slidů na představení svého projektu či vize publiku.

Historicky první Impact Hub vznikl v roce 2005 v Londýně jako inkubátor pro sociální inovace a společensky prospěšné podnikání. Koncept velice záhy uchvátil i Tel Aviv, Sao Paolo nebo Amsterdam. V roce 2010 se dostal do České republiky, a to do Prahy. Za 9 let své existence se český Impact Hub rozrostl na více než 1 700 členů s prostory v Praze, Brně i Ostravě. Z původně 4 zakládajících nadšenců je dnes téměř 130členný tým.

Foto: Impact Hub


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Březen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF