Zetor hlásí za první tři kvartály zisk 216 miliónů korun před zdaněním

Brno, 6. listopadu 2012 - Úspěšné třetí čtvrtletí má za sebou skupina Zetor, tradiční výrobce traktorové techniky. Dnes zveřejněný konsolidovaný hospodářský výsledek před zdaněním činil za prvních 9 měsíců tohoto roku 216 miliónů Kč. Ve srovnání se stejným obdobím předcházejícího roku, kdy bylo dosaženo 80 miliónů Kč, se jedná o více než 2,5 násobek. Společnost tak nadále pokračuje v trendu zlepšujících se hospodářských výsledků.

zetor-foto-traktor

„Tak jako v prvním pololetí tohoto roku zůstává i nadále hlavním zdrojem našeho zisku vyšší počet prodaných traktorů v kombinaci s příznivým modelovým mixem, tedy vyšším podílem prodejů v segmentu těžších traktorů," řekl Petr Veselý, finanční ředitel ZETOR TRACTORS a.s.

„Konsolidované tržby ZETOR TRACTORS a.s. a jeho dceřiných distributorských společností v zahraničí za prvních 9 měsíců tohoto roku meziročně vzrostly o více než 700 miliónů Kč, tedy o 30 %. Navíc díky prodejům traktorů vyšších výkonových řad s vyšší přidanou hodnotou pro zákazníka, včetně naší hlavní letošní produktové novinky Forterry HSX, se nám podařilo zdvojnásobit čistou ziskovou marži na hodnotu přesahující 6 %,“ doplňuje Veselý.

Růst tržeb a marží se zároveň pozitivně projevil i v tvorbě cash flow z provozní činnosti, kdy Zetor v ukazateli EBITDA dosáhl úrovně přes 360 milionů Kč, což je cca o 130 milionů korun více než v loňském roce.

„I přes tradičně nižší prodeje a výrobu v posledních měsících roku očekáváme, že konsolidovaný hospodářský výsledek před zdaněním za účetní období roku 2012 přesáhne hodnotu 250 miliónů Kč,“ uzavírá Veselý.

Ilustrační foto: Kryštof Turek


Související články:

Komentáře 

 
0 #1 jaroš 2012-11-06 20:09
Důležitý je návrat na tradiční trhy a růst prodejů. Jen tak dál!!! Kéž by se v Brně obnovila aspoň část kdysi slavné strojírenské výroby. Ne každý totiž může být biotechnolog, vědec nebo IT specialista...