U Zetoru vzniklo P+R parkoviště s 220 místy, půlden zde stojí 20 Kč

Brno, 2. října 2020 - Víc než 220 parkovacích míst v režimu P+R nabídne od pondělka parkoviště u Zetoru při ulici Trnkova. Za dvacet korun tu řidiči můžou odstavit auto až na půl dne a dál do města pokračovat MHD. „Nové P+R parkoviště v Líšni je přímo u autobusové zastávky linky 58 a jen pár kroků od tramvajové zastávky Novolíšeňská. Dostat se odsud přímo do centra Brna je otázkou čtvrt hodiny,“ uvedl radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.

p-a-r parkoviste brno zetor

„Aby bylo parkoviště pro lidi maximálně vstřícné, jsou tu infopanely Dopravního podniku, takže lidé rychle zjistí, kdy jim jede nejbližší spoj. Přímo zde najdou taky jízdenkový automat,“ dodal.

Řidiči tu na první dvě hodiny zaparkují zdarma, za stání o délce 2–12 hodin dají 20 korun, a pokud odjedou po 12–24 hodinách, zaplatí 100 Kč. Za každých dalších 24 hodin pak opět 100 Kč.

Pozemek získalo město do svého vlastnictví v roce 2018. Odkoupilo ho od společnosti Zetor za 31 milionů korun. Opravy parkovací plochy a chodníků realizovaly Brněnské komunikace v rámci běžné údržby. Město pak zajistilo samotné technologie, tedy především závorový a kamerový systém, a vybudování nového veřejného osvětlení – vše za cenu 10 milionů korun vč. DPH. Finance se čerpaly z Fondu mobility, do něhož putují peníze vybrané za rezidentní parkování. Plánované zprovoznění letos na jaře zbrzdila pandemie covid-19.

Na dalších záchytných parkovištích město pracuje. Nejdále je příprava parkovacího domu na Šumavské, kde se začíná s projektovou dokumentací pro stavební povolení. K dalším prověřovaným lokalitám patří například Bítešská, Purkyňova (zde byla podána žádost o územní rozhodnutí), nádraží Královo Pole nebo Jemelkova.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...