Zeman v Zetoru: Řídit traktor neumím, mohlo by to skončit tragicky

Brno, 26. ledna 2016 – Během své třídenní návštěvy Jihomoravského kraje navštívil prezident Miloš Zeman také společnost ZETOR TRACTORS a.s. Za doprovodu hejtmana Jihomoravského kraje Michala Haška si prohlédl nový designový koncept ZETOR by Pininfarina i technické zázemí společnosti. Ocenil, že výrobce se orientuje na budoucnost a technické inovace a investuje do výzkumu, vývoje a rozsáhlé modernizace provozu.

zeman zetor by pininfarina

Prezidenta přivítal předseda představenstva a výkonný ředitel společnosti Martin Blaškovič a představil mu designový koncept, který ztvárňuje budoucí směřování značky ZETOR a poprvé byl uveden na podzimním veletrhu Agritechnica v německém Hannoveru.

prezident milos zeman zetor by pininfarina

Prezident se také seznámil s nově otevřeným logistickým centrem. Výstavba centra je jedním z kroků v rámci rozsáhlého projektu, který směřuje k přechodu na sekvenční výrobu. To umožní zkrácení intervalů pro dodávky traktorů koncovým zájemcům a zefektivnění procesu výroby. Vedení společnosti prezidenta také seznámilo s plány směřování značky a rozšiřování produktového portofolia ze čtyř na šest modelových řad, které se plánuje v horizontu několika let.

Rozšířením stávajícího portfolia chce ZETOR pokrýt výkonnostní spektrum traktorů od 50 do 200 koňských sil. Během své návštěvy se prezident podepsal na pamětní štítek umístěný na traktoru. Štítek byl označen výrobním číslem 1 324 306 a jedná se o pořadové číslo traktoru CRYSTAL, který v den návštěvy pana prezidenta sjel z výrobní linky.

„V době krize vyráběl ZETOR 1500 traktorů, mile mě překvapilo, že současný objem výroby je více než dvojnásobný a pohybuje se kolem 4000. Samozřejmě, že ve svých nejlepších letech se ročně vyrábělo 15 000 traktorů, ale ani v této době ZETOR nedokázal dohlédnout k projektům typu ZETOR by Pininfarina. ZETOR se vydal dobrou cestou. Přeji mu vše nejlepší, nejen k letošnímu výročí, ale i mnoho úspěšných kontraktů, jako je například aktuálně dodávka traktorů do Íránu,“ řekl Miloš Zeman během své návštěvy.

„Řídit traktor neumím a nejspíše by řízení traktoru skončilo v mém podání tragicky. Ovšem umím troubit, jak jste si mohli všimnout,“ odpověděl Zeman a narážel tak na skutečnost, že si mohl vyzkoušet roli řidiče v přistaveném ZETORU CRYSTAL.

prezident milos zeman zetor by pininfarina 1


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...