Zetor dodá do Íránu 250 traktorů za více než 135 milionů

Brno, 21. ledna 2016 – Společnost ZETOR TRACTORS a.s. dodá do Íránu během letošního a příštího roku 250 traktorů. Smlouvu na dodávku traktorů pro íránskou společnost Tondak Tiz uzavřel brněnský výrobce traktorů v neděli 17. ledna. Uzavření transakce mezi českou a íránskou stranou proběhlo přímo v Teheránu, kde byli zástupci Zetoru na čtyřdenní návštěvě spolu s českým ministrem průmyslu a obchodu Janem Mládkem a šedesátičlennou delegací zástupců dalších tuzemských firem.

Zetor Forterra HD 150 foto 2

Dodávkou 250 traktorů modelové řady PROXIMA o výkonu 100 koní a 250 sad náhradních dílů, jejichž celková hodnota činí zhruba 135 milionů korun. Firma tak navazuje přímou spolupráci s Íránem. Traktory budou do země dodávány v průběhu druhého pololetí letošního a na začátku příštího roku.

„Zetor je pro íránské zemědělce atraktivní díky své odolnosti, kvalitě a výhodnému poměru mezi výkonem a cenou. Jsme rádi, že se nám daří posilovat pozice v oblasti Středního východu, kde značka Zetor působila historicky. Mimo Irák, je to nově i Írán, se kterým jsme navázali spolupráci. Velmi si vážíme uzavřené dohody a věříme, že zákazníci budou s našimi stroji spokojeni,“ říká Margaréta Víghová, ředitelka Úseku korporátní komunikace ZETOR TRACTORS a.s.

Jednání o spolupráci s íránskou společností Tondak Tiz trvala více než sedm měsíců a pro výrobce se jedná o vůbec první kontrakt s touto společností.Tondak Tiz disponuje vlastní výrobnou a technickým zázemím, a dokáže tak zajistit servis zákazníkům.

„Zajištění služeb směrem k zákazníkům je při uzavírání kontraktů pro značku klíčové. Zákazník je pro nás nejdůležitější a v rámci standardů značky usilujeme vždy o to, aby byl zajištěn servis a dostupnost náhradních dílů,“ dodává Margaréta Víghová. „Pro společnost předznamenává uzavření této transakce pozitivní start do nového roku, který má být dle hospodářských prognóz v celém zemědělském segmentu mnohem úspěšnější než ten předchozí.“

Pro společnost se jedná o jeden z významných kontraktů. Střední východ je pro značku atraktivní i z hlediska historického vývoje. Traktory se do Íránu vyvážely v 60. letech minulého století, celkem bylo do země dodáno 170 strojů. Mezi klíčové trhy Zetoru na Středním východě patřil mnoho let také Irák – nedaleko hlavního města Bagdádu existovala montovna traktorů Zetor, kde se do roku 1990 sestavilo a prodalo přes 80 000 strojů.


Související články:
honor 50

Tipy pro péči o váš smartphone

Mnoho lidí považuje mobilní telefon za jeden ze svých nejcennějších věcí. Obsahuje stovky vzpomínek, včetně fotografií, kontaktů, zpráv a dokonce i videí. Je proto důležité vědět, jak se o naše telefony starat, aby vydržely co nejdéle. Smartphony vydrží v průměru dva až tři roky, ale pokud se o ně správně staráte, mohou žít déle. Svůj smartphone můžete chránit před poškozením a smrtí dříve, ne...