Zetor dodá do Íránu 250 traktorů za více než 135 milionů

Brno, 21. ledna 2016 – Společnost ZETOR TRACTORS a.s. dodá do Íránu během letošního a příštího roku 250 traktorů. Smlouvu na dodávku traktorů pro íránskou společnost Tondak Tiz uzavřel brněnský výrobce traktorů v neděli 17. ledna. Uzavření transakce mezi českou a íránskou stranou proběhlo přímo v Teheránu, kde byli zástupci Zetoru na čtyřdenní návštěvě spolu s českým ministrem průmyslu a obchodu Janem Mládkem a šedesátičlennou delegací zástupců dalších tuzemských firem.

Zetor Forterra HD 150 foto 2

Dodávkou 250 traktorů modelové řady PROXIMA o výkonu 100 koní a 250 sad náhradních dílů, jejichž celková hodnota činí zhruba 135 milionů korun. Firma tak navazuje přímou spolupráci s Íránem. Traktory budou do země dodávány v průběhu druhého pololetí letošního a na začátku příštího roku.

„Zetor je pro íránské zemědělce atraktivní díky své odolnosti, kvalitě a výhodnému poměru mezi výkonem a cenou. Jsme rádi, že se nám daří posilovat pozice v oblasti Středního východu, kde značka Zetor působila historicky. Mimo Irák, je to nově i Írán, se kterým jsme navázali spolupráci. Velmi si vážíme uzavřené dohody a věříme, že zákazníci budou s našimi stroji spokojeni,“ říká Margaréta Víghová, ředitelka Úseku korporátní komunikace ZETOR TRACTORS a.s.

Jednání o spolupráci s íránskou společností Tondak Tiz trvala více než sedm měsíců a pro výrobce se jedná o vůbec první kontrakt s touto společností.Tondak Tiz disponuje vlastní výrobnou a technickým zázemím, a dokáže tak zajistit servis zákazníkům.

„Zajištění služeb směrem k zákazníkům je při uzavírání kontraktů pro značku klíčové. Zákazník je pro nás nejdůležitější a v rámci standardů značky usilujeme vždy o to, aby byl zajištěn servis a dostupnost náhradních dílů,“ dodává Margaréta Víghová. „Pro společnost předznamenává uzavření této transakce pozitivní start do nového roku, který má být dle hospodářských prognóz v celém zemědělském segmentu mnohem úspěšnější než ten předchozí.“

Pro společnost se jedná o jeden z významných kontraktů. Střední východ je pro značku atraktivní i z hlediska historického vývoje. Traktory se do Íránu vyvážely v 60. letech minulého století, celkem bylo do země dodáno 170 strojů. Mezi klíčové trhy Zetoru na Středním východě patřil mnoho let také Irák – nedaleko hlavního města Bagdádu existovala montovna traktorů Zetor, kde se do roku 1990 sestavilo a prodalo přes 80 000 strojů.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
26272829   
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF