Zetoru se daří. V prvním čtvrtletí zvýšil tržby meziročně o 46 procent

Brno, 19. dubna 2012 (MEDIAFAX) - Skupina Zetor Group, tradiční český výrobce zemědělské techniky, utržila v prvním čtvrtletí přes jednu miliardu korun, což ve srovnání se stejným obdobím 2011 znamená růst o 46 procent. Zetor o tom informoval ve čtvrtek. Konsolidovaný hospodářský výsledek před zdaněním za první kvartál 2012 se zvýšil z loňského jednoho milionu na letošních 49 milionů korun. Jak firma uvedla, příznivý vývoj lze přičíst významné zakázce na dovoz traktorů do Iráku, ale i poptávce na tradičních trzích, mezi které patří například Polsko, Česká republika či Slovensko.

zetor_traktor

"První čtvrtletí letošního roku je pro nás mimořádně příznivé. Vnímáme zvýšenou poptávku po našich traktorech, a to napříč celou produktovou škálou, přičemž vzrostl podíl traktorů s vyšším výkonem, což se projevilo ve vyšší marži," přiblížil Petr Veselý, finanční ředitel Zetor Tractors. "Kromě narůstajícího zájmu o naše traktory ze zahraničí jsme také zaznamenali zvýšený zájem na domácím trhu," doplnil Veselý.

Pro letošek připravila firma hned několik novinek. První z nich byl nový model traktoru Zetor Forterra HSX, který společnost představila na brněnském veletrhu TechAgro. Na podzim se pak mohou zemědělci těšit na nový model malého kompaktního traktoru.

Skupina Zetor v roce 2011 dosáhla konsolidovaného zisku před zdaněním 118 milionů Kč, což je o dvě procenta více než v roce 2010. Počet zaměstnanců ke konci roku 2011 stoupl na 839, což je oproti roku 2010 nárůst o 11 procent.

Libor Popela, foto: archiv Zetor Group

Související články:

Komentáře 

 
0 #1 xxx 2012-04-21 21:09
Kéž by se jim takto dařilo i nadále. Snad to není jen mimořádný výkyv způsobený zakázkou z Iráku. Bylo by super kdyby se jim podařilo prorazit i na západních trzích....
 

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...