Brněnská radnice podpoří ženy, které chtějí podnikat

Brno, 14. září 2011 (MEDIAFAX) - Město Brno se stalo partnerem projektu Jihomoravského kraje zaměřeného na podporu podnikání pro ženy s dětmi. Ve středu to řekl brněnský primátor Roman Onderka (ČSSD).

Onderka-Roman-zdroj.www.romanonderka.cz-02

"Chceme pomoci ženám při vytváření podmínek pro soulad rodinného a pracovního života. Cílíme hlavně na matky vracející se po rodičovské dovolené na trh práce a ženy podnikatelky," řekl Onderka. Dodal, že výběr kandidátek, které projdou úvodním vzdělávacím programem, uskuteční radnice a hejtmanství ve spolupráci s pracovním úřadem.

"Ženy budou mít ale možnost přihlásit se i samy. Rozdělíme je do šesti skupin. Odborníci jim poskytnou poradenství, ženy projdou psychosociálním seminářem a absolvují i aktivity zvyšující jejich kvalifikaci," řekl Onderka. Organizátoři tvrdí, že v rámci projektu vzniknou pro absolventky kursů i nová pracovní místa.

Jiří Nováček, foto: www.romanonderka.cz

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...