Brněnská radnice podpoří ženy, které chtějí podnikat

Brno, 14. září 2011 (MEDIAFAX) - Město Brno se stalo partnerem projektu Jihomoravského kraje zaměřeného na podporu podnikání pro ženy s dětmi. Ve středu to řekl brněnský primátor Roman Onderka (ČSSD).

Onderka-Roman-zdroj.www.romanonderka.cz-02

"Chceme pomoci ženám při vytváření podmínek pro soulad rodinného a pracovního života. Cílíme hlavně na matky vracející se po rodičovské dovolené na trh práce a ženy podnikatelky," řekl Onderka. Dodal, že výběr kandidátek, které projdou úvodním vzdělávacím programem, uskuteční radnice a hejtmanství ve spolupráci s pracovním úřadem.

"Ženy budou mít ale možnost přihlásit se i samy. Rozdělíme je do šesti skupin. Odborníci jim poskytnou poradenství, ženy projdou psychosociálním seminářem a absolvují i aktivity zvyšující jejich kvalifikaci," řekl Onderka. Organizátoři tvrdí, že v rámci projektu vzniknou pro absolventky kursů i nová pracovní místa.

Jiří Nováček, foto: www.romanonderka.cz

Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce
09.12. Vánoční trhy 2022..

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN