Kraj věnoval brněnskému autodromu 8 milionů

Brno, 8. července 2011 - Smlouvu o propagaci Jihomoravského kraje při pořádání Grand Prix Brno 2011 podepsal dnes v Brně hejtman JUDr. Michal Hašek spolu s ředitelkou Automotodromu Brno a.s. Mgr. Ivanou Ulmanovou. Smlouva zajistí brněnské motocyklové Velké ceně částku osm milionů korun na uskutečnění letošního ročníku.

hasek5

Jedná se o obvyklou formu finanční podpory, kterou věnuje region z krajského rozpočtu na pořádání Velké ceny. Jak uvedl Michal Hašek, pomoc kraje postupně narostla až na letošních osm milionů korun. „Původně Jihomoravský kraj Velkou cenu podporoval čtyřmi miliony, následně šesti a letos jeho pomoc dosahuje částky osm milionů korun. Podpora má formu propagace kraje při pořádání GP,“ vysvětlil Michal Hašek.

Hejtman Michal Hašek před samotným podpisem jednal s ředitelkou brněnského automotodromu Ivanou Ulmanovou o samotné budoucnosti motocyklové Velké ceny. „Jihomoravský kraj už sestavuje rozpočet na rok 2012 a já v rámci tohoto návrhu rozpočtu přijdu s tím, aby kraj podpořil v příštím roce další existenci Grand Prix v Brně sumou 10 milionů korun. To považuji za horní limit z hlediska možností krajského rozpočtu. Jenom pro srovnání – město Brno přispívá ročně též deseti miliony, ale rozpočet města je dvojnásobný oproti kraji. Bude se samozřejmě zatím jednat o návrh, který bude podroben hlasování jak v radě, tak v zastupitelstvu, já ale nepředpokládám, že by některý politický klub měl něco proti tomu, aby Jihomoravský kraj v příštím roce podpořil další existenci motocyklové Velké ceny v Brně,“ konstatoval jihomoravský hejtman. Jak následně dodal, kraj bude v příštím roce jednat s automotodromem, aby tato podpora směřovala přímo na zalistovací poplatek.

Jak uvedla ředitelka Automotodromu Brno Ivana Ulmanová, v současnosti očekávají slíbenou podporu z ministerstva školství, která poputuje přímo na zalistovací poplatek – na příští rok však žádná podpora od státu přislíbena není. „Pokud stát dokáže podporovat jiné masové akce tohoto typu, pak je s podivem, proč my jsme ta černá ovce, která je z tohoto řetězce vyňata,“ povzdechla si Iva Ulmanová. „Teď budu trochu kontroverzní, ale co řeknu, za tím si stojím. Jsem přesvědčen, že kdyby okruh ležel deset kilometrů za Prahou, tak tu nyní neřešíme, jestli bude státní příspěvek, ale bavili bychom se o tom, kolik peněz ministerstvo financí do okruhu pošle. Byl bych rád, kdyby se měřilo všem regionům v České republice stejným metrem,“ konstatoval Michal Hašek, který bude v této věci opět jednat s poslanci z Jihomoravského kraje.

Velkou cenu, která se na brněnském automotodromu uskuteční letos ve dnech 12. – 14. srpna, v loňském roce navštívilo 230 tisíc lidí.

Zdroj: Portál JM Kraje


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...