Primátor Onderka: Architektku Jiřičnou ve stavbě výškové budovy podporuji

Brno, 19. ledna 2011 - Primátor města Brna Roman Onderka (ČSSD) podporuje případnou stavbu výškové budovy Palác Heršpická, který navrhla světoznámá architektka Eva Jiřičná. Primátor to uvedl ve středu.

stavba2-250

"S paní Jiřičnou jsem se setkal osobně, mile mne překvapila a její zamýšlená výšková budova na Heršpické má moji podporu," sdělil Onderka. Primátor obecně podporuje výstavbu výškových budov na Jižním centru, podle něj půjde o novou tvář Brna 21. století. "Jsem ale proti tomu aby tyto budovy byly projektovány v historické části města," dodal primátor.

Jižní centrum je jako lokalita pro výškové budovy podle něj zvolena vhodně. "Neobávám se proto protestů proti těmto budovám ze strany obyvatel," dodal primátor.

Jiřičná navrhla výškovou budovu pro Brno ve tvaru trojlístku, měřit má 117 metrů, což je o sedm a půl metru více než kolik má měřit konkurenční AZ Tower. Jiřičné Palác Heršpická je teprve na začátku, přestože již má svého investora – hodlá jej postavit společnost HS-Investment. Palác má mít 35 pater a má stát asi 3,5 miliardy korun. Disponovat bude plochou o rozloze asi 80 tisíc metrů čtverečních, své prostory v něm najdou obchody, kanceláře a byty.

Libor Popela

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...