Město i letos podpoří zelené střechy a zachytávání dešťové vody

Brno, 12. ledna 2022 - Dotační programy Podpora vytváření zelených střech a Podpora využití srážkové vody byly poprvé vyhlášeny v květnu roku 2019. V dotačním programu podporujícím výstavbu zelených střech bylo doposud dokončeno 221 projektů, na něž město Brno přispělo částkou 34 276 000 korun, a dotační program Využití srážkové vody doposud zaujal 112 žadatelů, kterým bylo vyplaceno 1 862 000 korun.

dest destova voda

Rada města Brna nyní doporučila zastupitelům schválit poskytnutí dotací na další zrealizované projekty. „Po důkladné kontrole žádostí nyní získá dotace na tvorbu zelených střech v celkové výši 3 277 000 korun 19 žadatelů a dotaci ve výši 14 000 korun na využití srážkové vody jeden zájemce," uvedl náměstek Jaroslav Suchý a pokračoval: „Od 1. února až do 31. října je pak možné podávat žádosti nové, a to výhradně elektronicky prostřednictvím programu Grantys na stránkách brno.grantys.cz. Bližší informace jsou uveřejněny na webu ekodotace.brno.cz."

Zdroj: TIS MMB


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...