V Kohoutovicích vzniknou komunitní zahrady

Brno, 21. února 2021 – Na podněty mnoha občanů byly v kohoutovickém rozpočtu vyčleněny peníze na vytvoření komunitních zahrad, a to hned ve dvou lokalitách. Rozsáhlejší komunitní prostor pro pěstování květin, bylin a zeleniny je situováno na prostranství při dětském hřišti, poblíž kohoutovické radnice. Druhá lokalita byla vytipována obyvateli jedné z ulic, kde na jejich podněty vzniknou v zeleni před obecním domem vyvýšené záhony.

komunitni zahrada brno kohoutovic

“Dělá nám radost, že se lidé zapojují do tvorby veřejného prostoru a mají zájem se podílet i na jeho zkrášlení. Vedle výsadby stromů, při příležitosti narození dítěte je to další velký úspěch ve společné péči o bohatství Kohoutovic, tedy o zeleň,” uvedl starosta Jakub Hruška.

Schváleny byly první lokality pro zbudování komunitních zahrad, o které občané v minulých letech projevili zájem. Společně s nimi, komisí životního prostředí a majetkovou a stavební komisí radnice vytipovala lokality, které by k tomuto účelu byly nejvhodnější. Prvními vlaštovkami budou lokality před jedním z bytových domů na ulici Voříškova, druhou pak lokalita před radnicí. Mimo tato místa bylo určeno ještě dalších sedm. Ty ale nejsou doposud ve správě MČ, což bude radnice řešit na úrovni města.

„Chtěl bych ještě jednou poděkovat všem, kteří se do vytipování lokalit vhodných pro tento účel zapojili. Pevně doufám, že se nám podaří u dalších vytipovaných míst dojednat s magistrátem svěření pozemků, abychom mohli rozšířit místa, kam bude moct každý zajít a vysadit okrasné květiny, či pěstovat zeleninu a další plodiny. Projekt komunitních zahrad je jedním ze způsobů, jak otevřít veřejný prostor všem, kteří ho chtějí právě tímto způsobem využít a pro ostatní zkrášlit“, dodává Hruška.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...