Brněnské základní školy podpoří vzdělávání veřejnosti

Brno, 20. října 2011 (MEDIAFAX) - Šestnáct brněnských základních škol dostane od magistrátu dohromady 560 tisíc korun, aby odpoledne ve svých budovách a tělocvičnách zpřístupnily vzdělávání veřejnosti. Ve čtvrtek to řekl primátor Roman Onderka (ČSSD), který projekt takzvaných otevřených škol podporuje.

knihy250

Síť brněnských otevřených škol je podle primátora založena na principu pomoci školám při rozvíjení doplňkových služeb v oblasti celoživotního učení, společného trávení volného času celých rodin, rozvoje dobrovolné činnosti rodičů ve prospěch školy, podpory výchovy ke zdravému životnímu stylu, zlepšování atmosféry ve škole a pořádání společných sportovně-zábavných aktivit. "Cílem projektu jsou školy otevřené veřejnosti jako centra vzdělanosti," řekl Onderka. V rozpočtu města Brna na rok 2011 je podle něj pro projekt vyčleněna částka 1,5 milionu korun.

Do Sítě brněnských otevřených škol se zapojilo 16 škol. Musely ale splnit určité podmínky a zavázat se, že v roce 2011 uspořádají a zajistí kromě jiného minimálně dvě akce otevřené veřejnosti a jednu školní soutěž v deskových hrách a floorballu. Školy se zároveň zavázaly prezentovat své aktivity na společném setkání otevřených škol se zástupci města a na webových stránkách," řekl Onderka. V neposlední řadě pak školy vyšlou své vítěze školních kol do celoměstských sportovních nebo vědomostních soutěží.

Do projektu Síť brněnských otevřených škol se zapojily Základní školy Antonínská, Bosonožské náměstí, Gajdošova, Horácké náměstí, Horníkova, Jihomoravské náměstí, Kotlářská, Křenová, Merhautova, Náměstí 28. října, Pavlovská, Vedlejší, Zemědělská, Pastviny, Pramínek a Waldorfská škola Plovdivská.

Jiří Nováček

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...