Brno podpoří regionální integraci přistěhovalců ze zemí mimo EU

Brno, 7. října 2011 (MEDIAFAX) - Jako partner bez finanční účasti začalo město Brno spolupracovat s Jihomoravským krajem na projektu krajského regionálního centra na podporu přistěhovalců ze zemí mimo Evropskou unii. V pátek to řekl brněnský primátor Roman Onderka (ČSSD).

Onderka-Roman-zdroj-www.romanonderka.cz-03

"Chceme zajistit veškeré dostupné služby pro cizince z takzvaných třetích zemí, kteří v Brně a na jižní Moravě pobývají legálně," řekl Onderka. Jihomoravské regionální integrační centrum má podle něj péči o přistěhovalce zastřešit.

"Město Brno se bude snažit předcházet negativním jevům, které souvisejí s pobytem cizinců ve městě i celém kraji. Budeme si se všemi organizacemi zabývajícími se přistěhovalectvím předávat informace a chceme také své aktivity koordinovat," nastínil Onderka.

Projekt zaplatí Evropský fond pro integraci státních příslušníků třetích zemí. Za město Brno v něm bude pracovat kontaktní úředník, kterým se podle Onderky stane proškolený zaměstnanec magistrátního odboru sociální péče.

Jiří Nováček, foto: romanonderka.cz

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...