Brno se zapojí do projektu, který řeší domácí násilí

Brno, 22. září 2011 (MEDIAFAX) - Zastavme domácí násilí v rodinách – to je název projektu, ve kterém bude město Brno partnerem Krizovému centru pro děti a mládež a Intervenčnímu centru pro oběti domácího násilí Spondea. Informaci sdělil primátor Roman Onderka (ČSSD).

 

Dom.nasili

Projekt má podle něj přenést dobrou praxi v řešení případů domácího násilí ze zemí Evropské unie do České republiky.

 

Hlavní myšlenkou projektu je výměna informací a "know how“"mezi subjekty v České republice a v zahraničí. Hlavním důvodem vzniku projektu je podle primátora fakt, že v současné době se v Česku pracuje pouze s ohroženou osobou – obětí a dítětem jako svědkem či obětí domácího násilí. Zcela chybí péče o pachatele. Oběť ale žije v nějakém systému rodiny, proto je nutné pracovat s obětí i pachatelem, aby byla preventivní opatření v kontextu domácího násilí kompletní.

"Zapojení města do projektu znamená přínos nových zkušeností v oblasti domácího násilí z dalších zemí Evropské unie," řekl Onderka. Dodal, že odborným garantem projektu bude odbor zdraví Magistrátu města Brna.

"Město navíc vstup do projektu nebude stát ani korunu,“ připomněl Onderka.

 

Jiří Nováček

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...