Brněnské dny pro zdraví se těší na své návštěvníky

Brno, 22. září 2011 - Tak jako každý rok je i letos pro všechny Brňany, kteří se zajímají o zdravý životní styl, připravena kampaň Brněnské dny pro zdraví. Jejím organizátorem je již sedmnáctým rokem Kancelář Brno – Zdravé město Magistrátu města Brna. Jedná se o nejrozsáhlejší festival akcí na podporu zdraví v Brně, který se uskuteční ve dnech od 23. září do 2. října 2011.

 

Brokolice

„V letošním roce zahrnují Brněnské dny pro zdraví přes 90 akcí, jejichž cílem je motivovat a inspirovat obyvatele Brna, jak se dá žít v městském prostředí zdravěji. Program nabízí nejvíce akcí zaměřených na různé typy pohybových aktivit, ale zahrnuta jsou také témata z oblasti psychologie a vztahových záležitostí, které se rovněž velkou měrou podílejí na pohodě a zdraví člověka,“ uvedla vedoucí KBZM Ivana Draholová.

Brněnské dny pro zdraví jsou hlavní kampaní pořádanou v rámci projektu Brno – Zdravé město a na její přípravě se podílí desítky občanských sdružení, sportovních klubů a odborných organizací. Program je cíleně koncipován tak, aby pokryl potřeby řady rozmanitých skupin – rodin s dětmi, seniorů, zdravotně postižených a podobně. Nabídka pohybových aktivit vychází ze specifických potřeb návštěvníků – např. jóga při diabetes, lekce baletu a španělského tance, cvičení taoistického tai chi nebo ukázky tzv. severské chůze.

Zájemci budou mít také možnost setkat se v Knihovně Jiřího Mahena s Jiřím Dalerem, olympijským vítězem z Tokia 1964 v cyklistice, a vyslechnout si tipy a rady, jak se udržovat v kondici, určené aktivním sportovcům.

Zdraví každého jedince je však ovlivňováno také psychikou a sociálním prostředím. Proto jsou v programu zahrnuty také např. přednáška pro rodiče o hyperaktivitě dětí, poradenství v oblasti péče o dítě po rozchodu rodičů či představení nového projektu „Mosty“, zaměřeného na navazování nových kontaktů a přátelství ve středním a vyšším věku. Návštěvníci mohou dále využít konzultace v oblasti zdravotního poradenství, odvykání kouření či snižování nadváhy a seznámit se s nabídkou pomůcek a produktů pro podporu zdraví.

Vzhledem k tomu, že v Brně stále narůstá populace seniorů, počítá program i s nabídkou akcí určených této věkové skupině. „Procházka Brnem za Jurkovičem“ nabídne zájemcům putování centrem města za architektonickými památkami, „Fit v každém věku“ přiláká zájemce o cvičení ve středním a seniorském věku a „Den paměti“ umožní osobám starším 60 let otestovat si paměť a odhalit případné počátky vážnějších onemocnění, jako je např. Alzheimerova choroba.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...