Brno zavádí elektronické aukce na výběr dodavatelů zemního plynu a elektřiny

Brno, 16. listopadu 2011 - Město Brno zavádí elektronické aukce na výběr dodavatelů zemního plynu a elektrické energie. Zatímco aukce na zemní plyn se uskutečnila v pátek 11. listopadu 2011 a zúčastnily se jí tři firmy, aukce na elektrickou energii se uskuteční 22. listopadu 2011 s pravděpodobným počtem čtyř firem. Aukce bude zahájena od 11.00 hodin za účasti primátora města Romana Onderky na Magistrátu města Brna.

aukce250

Vítězem aukce zemního plynu se stala společnost E.ON. Podle propočtů radnice díky elektronické formě výběru dodavatele ušetřila přes 600 tisíc korun. „Pokud vezmeme v úvahu avizované zvýšení cen plynu na rok 2012, jedná se tedy o úsporu ještě větší,“ říká k tomu mluvčí Magistrátu města Brna Pavel Žára.

Elektronická aukce je nastavena pro cenové hodnocení nabídek, po každém hodnocení je pak stanoveno pořadí uchazečů dle ceny. Nabídková cena se hodnotí za 1 rok plnění vždy bez DPH včetně daně z elektřiny. Vítězem je nabídka uchazeče, jenž nabídne nejnižší nabídkovou cenu. Pokud dva uchazeči nabídnou shodnou nejnižší nabídkovou cenu, bude hodnocena jako nejvhodnější nabídka toho uchazeče, který dříve (z časového hlediska) tuto cenu nabídl. S tímto uchazečem zadavatel uzavře smlouvu na předmět plnění veřejné zakázky. Pokud nepůjde ani tímto způsobem nejvhodnější nabídku stanovit, rozhodne o vítězi zadávacího řízení transparentní losování za možné přítomnosti hodnocených uchazečů. Nabídková cena uchazeče je bez omezení, uchazeč je omezen ustanoveními zákona o mimořádně nízké nabídkové ceně.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...