Brněnský magistrát otevře Chovánek pro opuštěné děti

Brno, 8. března 2012 (MEDIAFAX) - Brněnský magistrát otevře koncem března v Bystrci centrum pro šedesát opuštěných dětí. Ve čtvrtek to řekla náměstkyně primátora Jana Bohuňovská. V takzvaném Chovánku, který nechala brněnská radnice postavit za 149 milionů korun, najdou nový domov děti nejrůznějšího věku, od kojenců až po osmnáctileté dospívající. "Přestěhujeme do něj především děti ze zařízení v ulici Hlinky. Pisárecké vily, ve kterých Dětské centrum v současnosti funguje, už nejsou vyhovující," řekla Bohuňovská.

chovanek

Postupně se do Bystrce přesunou i děti z pobočky v Žabovřeskách. Děti budou v Chovánku žít ve tříčlenných nebo čtyřčlenných skupinách, které připomínají rodinu. "Pro každou skupinu je připravená samostatná buňka s kuchyní, ložnicemi i hrací místností. Starat se o ni budou tety," řekla náměstkyně. Útočiště nově najdou v dětském centru také těhotné ženy v nouzi. Budou mít k dispozici čtyři garsonky po dvou lůžkách, zůstat v nich mohou až do doby, než se zotaví po porodu.

Jiří Nováček, foto: Magistrát města Brna

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...