FEKT VUT v Brně pořádá mezinárodní konferenci o zdrojích energie

Brno, 18. dubna 2012 – Nejnovější poznatky z oblasti klasických, alternativních i obnovitelných zdrojů elektrické energie přinese mezinárodní konference Nekonvenční zdroje elektrické energie. Letošní, již 33. ročník se v Hrotovicích u Dukovan uskuteční od 21. do 23. května. Konferenci, na které se sejdou odborníci z celé Evropské unie, pořádá Fakulta elektrotechniky a komunikačních techchnologií VUT v Brně. Odborným garantem je agentura Czech Invest.

nzee1

Mezinárodní setkání letos útočí na rekord v počtu účastníků. Široké odborné veřejnosti již tradičně slouží nejen k získání nových poznatků a rozšíření stávajících vědomostí, ale vede také k neformálním diskusím a k navázání nových kontaktů účastníků konference. „Letošní rok jsme se také posunuli dál v oblasti prezentace výsledných příspěvků konference. V rámci konference vyjdou speciální čísla partnerských recenzovaných časopisů Electroscope, Elektrorevue a TZB-Info, ve kterých budou publikované vybrané příspěvky," dodává hlavní organizátor konference, docent Petr Bača z Ústavu elektrotechnologie FEKT VUT v Brně.

Letošní ročník se ponese ve znamení těchto témat:

  • Problematika přenosových soustav a součinnosti se zdroji elektrické energie, o jejich zkušebnictví, schvalovacím řízení, normalizaci, bezpečnosti a ekologii.
  • Nejnovější poznatky a trendy z oblasti výzkumu a vývoje elektrochemických zdrojů elektrické energie, stejně jako z oblasti výzkumu, vývoje a aplikace klasických, alternativních a obnovitelných zdrojů elektrické energie.
  • Prezentace výrobců a dovozců zdrojů elektrické energie a výrobců a dovozců přístrojů a zařízení úzce spjatých s touto problematikou sloužících pro monitorování, řízení atd.

Součástí setkání bude také zajímavý doprovodný program, který bude postupně uveřejňován na oficiálních webových stránkách www.nzee.cz. NZEE také letos podpoří významný stavební veletrh FOR ARCH, kde je hlavním tématem Nízkoenergetické stavění. „Jsme rádi, že se můžeme zapojit i do této významné akce. Věříme, že propojování a multidisciplinarita našeho společného tématu, může konferenci ještě více posunout," uzavírá Bača.

(red), foto: archiv NZEE


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
26272829   
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF