Šampiony brněnské výstavy se stala vína z Podluží a Slovácka

Brno, 5. května 2011 (MEDIAFAX) - Šampionem brněnské výstavy vín, která se uskuteční v neděli v městské části Vinohrady, se stalo loňské Chardonnay Stanislava Peřiny z Perné na Břeclavsku. Ve středu to řekl vinohradský starosta Jiří Čejka.

Vinex-degustace250

"Nejlepším rosé se po výroku čtyřiatřicetičlenné degustační komise stalo Rulandské modré Ivany Ševčíkové ze Zaječí na Břeclavsku, řekl starosta. Mezi červenými kraloval Cabernet Moravia z vinařství Ladislava Turzíka z Mutěnic na Hodonínsku a nejlepší kolekcí vín obeslalo brněnskou přehlídku Víno-Vín Morava ze Strážnice.

Brněnským organizátorům se podařilo na svou přehlídku získat 381 vzorků ze všech produkčních regionů jižní Moravy.

"Výstava vín a předání ocenění začne v neděli v deset hodin," řekl starosta. Dodal, že ochutnávku odstartuje výstřel z historického kanonu.

Jiří Nováček

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...