Rekonstrukce Údolní od Husovy po Úvoz začne ještě letos

Brno, 7. června 2024 - Zhotovitel nadcházející rekonstrukce ulice Údolní v úseku od Husovy po Úvoz byl vybrán. Brněnští radní odsouhlasili, že se o práce postará Společnost Údolní od Husovy po Úvoz, kterou tvoří Firesta Fišer a Dopravní stavby Brno. Hodnotu zakázky vyčíslili na 364 919 923 korun bez DPH.

rekonstrukce udolni

„První práce na rekonstrukci zbývajícího úseku Údolní by mohly začít v druhé polovině léta. Přesný termín bude jasnější po dohodě se zhotovitelem. Předpokládáme, že hotovo bude za 17 měsíců od zahájení. Rekonstrukce naváže tam, kde skončila první část, tedy u křížení s Úvozem. Dělníci se zaměří na kanalizaci a vodovod, komunikaci, chodníky, veřejné osvětlení, tramvajovou trať a trolejbusové vedení i nástupní ostrůvky,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Vybraný zhotovitel je tvořen dvěma firmami: Firesta-Fišer a Dopravní stavby Brno. „Uspěly s nabídkovou cenou 364 919 923 korun bez DPH. Plánujeme, že by zde mohly vzniknout nové cyklopruhy po obou stranách. V rámci stavby bude také vybudováno 1380 m2 odstavných ploch, parkovacích pruhů a stání, což odpovídá přibližně 110 parkovacím místům. Zhotovitel doplní také například zeleň,“ řekl náměstek primátorky René Černý.

Rekonstrukce přinese také změny v dopravě. „Předpokládáme, že Údolní by měla být pro řidiče uzavřena po částech, vždy mezi jednotlivými křižovatkami. Pro uzavřené úseky bude možné využít objízdné trasy a počítáme také se zobousměrněním některých přilehlých ulic. Mezi zastávkou Komenského náměstí a smyčkou náměstí Míru počítáme s vyloučením tramvajové dopravy. V tomto úseku budou cestující moci využít náhradní autobusovou dopravu. Ta bude vedena bude vedena z uzlu Česká jednosměrně ulicí Gorkého a zpět Grohovou. Obousměrně pak povede přes část staveniště ulice Údolní od Úvozu směrem k náměstí Míru. Trolejbusové linky 38 a 39 čeká výluka. Linka 38 bude odkloněna po Úvoze na Konečného náměstí. Linka 39 bude zrušena. Podle projektu by ale měly být zkráceny intervaly na lince 35 a také posílena autobusová linka 68,“ přiblížil detaily z projektu radní pro dopravu Petr Kratochvíl.

Linky 25 a 26 budou v provozu kromě krátkých výluk, které budou nutné kvůli pracím na trolejovém vedení. Krátkodobě tak mohou být nahrazeny autobusy. Město připravuje informační kampaň, která zajistí, aby měli lidé z přilehlých lokalit přesné informace o omezeních souvisejících se stavbou.

Zdroj: TIS MMB, foto: Ingimage


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...