Na Brněnské přehradě začne 78. plavební sezóna

Brno, 19. dubna 2024 - Po zimní přestávce se sedm lodí Dopravního podniku města Brna (DPMB) vrací na hladinu Brněnské přehrady. Slavnostním nástupem kapitánů a fanfárou v bystrckém přístavišti v sobotu 20. dubna začne v pořadí 78. plavební sezóna. Potrvá do 30. října.

brnenska prehrada lode

„Předchozí dvě sezóny byly rekordní, proto jsme samozřejmě plni očekávání, jaká bude ta letošní. Lodě jsou po zimním servisu, opravách a obnovách nátěru připraveny vyplout, takže pokud nám počasí bude přát, jsme připraveni se v počtu přepravených cestujících posunout ještě kupředu. Všechny naše příznivce zveme v sobotu 20. dubna na zahájení sezóny do bystrckého přístaviště,“ sdělil Miloš Havránek, generální ředitel Dopravního podniku města Brna.

Slavnostní nástup kapitánů, fanfára a oficiální start 78. sezóny se uskuteční v sobotu 20. dubna od 10 hodin v přístavišti Bystrc. Následovat bude defilé lodí – krátká 20minutová plavba lodí po jezeře zdarma přístupná všem zájemcům. V 10:45 hodin pak vypluje první loď do Veverské Bítýšky.

Do 10. května bude flotila lodí DPMB vyplouvat pouze v nepracovní dny, od 11. května už denně. Na víkendový provoz pak lodě přejdou opět na začátku října. Vzhledem k podzimním prázdninám bude DPMB cestující vozit až do 30. října. „V pondělí 28. října je státní svátek a pak jsou ještě dva dny prázdnin, kdy budeme mimořádně vyplouvat a ve středu 30. října odpoledne pak letošní sezónu uzavřeme a hladinu přehrady uzamkneme,“ vysvětlil Havránek.

DPMB před letošní sezónou provedl kontrolu a servis všech lodí a dokončil obnovu přístavních mol v bystrckém areálu, která už nevyhovovala technickým požadavkům. Mola zajišťují noční stání všech sedmi lodí DPMB. Od loňské sezóny se mohou cestující v teplých dnech v přístavišti osvěžit mlžnou sprchou. Novinkou z minulého roku je velká přehledná mapa se zastávkami, informacemi o odjezdech a cenách.

DPMB také přijímá objednávky na mimořádné plavby. Zájemci je nejčastěji využívají pro firemní akce, oslavy nebo svatby. Loni takových jízd vypravil 183, polovinu z nich v květnu a červnu. V roce 2023 lodě DPMB přepravily rekordních téměř 310 tisíc cestujících.

Zdroj: DPMB, foto: Ingimage


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...