Bohunické Lány pořádají zábavnou neděli pro ukrajinské i české rodiny

Brno, 20. dubna 2022 – Co máme společného? Potkejme se. Tak se jmenuje akce lužáneckého pracoviště Lány v Bohunicích, kam jsou zvány české a ukrajinské rodiny. Na programu bude společné tvoření, vaření, jazykový kvíz a spousta her pro děti. Společenská událost, která má za cíl začlenit nové sousedy a sousedky v Brně, se uskuteční v neděli 24. dubna na Lánech.

ukrajina srdce ruce

Jak se liší české a ukrajinské lívance? Víte, že na Ukrajině vrcholí Velikonoce 24. dubna? A jaké jsou jejich zvyky? Nejen to se dozví a ochutnají účastníci akce na Lánech. Bude se taky společně tvořit mozaika a holubice míru, hrát ukrajinsko-české pexeso nebo skákat přes švihadlo a takzvaného panáka. Děti si budou moct zadovádět na trampolíně, pískovišti a s rodiči si projít kvíz, který bude zaměřený na poznávání českého jazyka.

„Chceme rodinám ukázat, že jsou Lány příjemným a pestrým místem, kde mohou s dětmi trávit volný čas. A zároveň bychom rádi vytvořili prostor pro seznámení obou kultur, odbourali případné bariéry a nabídli pomocnou ruku,” zmínila hlavní cíle organizátorka akce a vedoucí pracoviště Lány Lucie Stará.

Pohodové nedělní odpoledne plné zábavy je naplánované na 24. dubna od 15 do 18 hodin na Lánech 3 v Bohunicích. Vstup na akci, program i občerstvení je zdarma.


Související články: