Vydejte se na segway kolem Brněnské přehrady

Brno, 8. srpna 2016 - S dávkou adrenalinu a bez námahy. Jak? Na dvojkolce segway! I tímto způsobem si nyní lze vychutnat výlet u Brněnské přehrady. Jejich pronájem nově nabízí stánek Turistického informačního centra města Brna, který najdete u přístaviště a má podobu zlaté lodi.

segway tic brnenska prehrada

Segway je populární dvoukolka, se kterou se otočíte na místě a ovládáte ji pohybem těla. U Brněnské přehrady jsou každou sobotu a neděli k dispozici čtyři vozítka. Vyjížďku lze absolvovat pod dohledem zkušeného instruktora, který výklad k ovládání vozítka poskytne v češtině i angličtině.

„U pracovnic centra si lze vyjížďku na segway rezervovat i pro všední dny, zájemce zaplatí předem pouze rezervační poplatek 15 procent z ceny jízdy,“ doplňuje vedoucí městské destinační agentury Petra Kovářová.

Kromě jízd kolem Brněnské přehrady si lze v informačních centrech na přehradě a v Radnické ulici objednat projížďky Brnem s průvodcem. Turisté mají na výběr ze čtyř okruhů od hodinového až po tříhodinový. Pro řízení dvoukolky není třeba žádný kurz, pohybové nadání ani řidičský průkaz. Funguje na principu dynamické stabilizace, která je řízena čidly a ovládání se dá naučit za pár minut.

Informační centrum na přehradě má otevřeno každý den od 10 do 19 hodin, informační centrum v Radnické ulici po–pá od 8.30 do 19 hodin, so a ne od 9 do 19 hodin.

Cena jízd segway na přehradě:

  • 5 minut (test drive) – 50 Kč/osoba
  • 10 minut (test drive) – 90 Kč/osoba
  • 15 minut (segway tour) – 130 Kč/osoba    
  • 30 minut (segway tour) – 250 Kč/osoba
  • 1 hodina (segway tour) – 490 Kč/osoba

Cena jízd segway v centru Brna (s průvodcem a výkladem v češtině a angličtině):

  • 1 hodina – Brno s nádechem historie – 800 Kč/osoba
  • 1,5 hodina – Ulicemi města – 1050 Kč/osoba
  • 2 hodiny – Dobytí hradu Špilberk – 1400 Kč/osoba
  • 3 hodiny – Brnem křížem krážem – 1950 Kč/osoba

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF