Za zdravím a pohodou vyražte na brněnskou přehradu

Brno, 26. září 2013 - V neděli 29. září se od 8 do 16 hodin u OREA Wellness Hotelu Santon na Brněnské přehradě uskuteční Festival zdraví a pohody. Ten nabídne návštěvníkům širokou škálu zajímavost od pohybových aktivit, přes zdravé jídlo až po umění. Jeho dominantu jsou tři trhy: tradiční Farmářský, Bylinkový a speciální Zelené trhy. Letos je opět Festival součástí projektu Brněnské dny pro zdraví.

cibulka

Nosnou myšlenkou Festivalu je podpořit zdravý způsob života a život v harmonii s přírodou a se sebou. Posláním Festivalu je přátelským a nenásilným způsobem ukazovat alternativy běžnému způsobu života, rozbíjet předsudky, dávat vyzkoušet a ochutnat a celkově poskytovat příležitost nahlédnout do trošku jiného způsobu, než je člověk zvyklý..

Třetí ročník Festivalu přináší 10 nových aktivit!: Zelené občerstvení Rebio, Čajovna, Minikurz výcviku psů, Stolní hry pro děti i dospělé, Dětské minihřiště, Skautský stan, Plavání s dětmi, Kompenzační cvičení, Malování na obličej, Učíme se příběhy a další.

Zelené Trhy nabídnou specializovaný trh zaměřený na tradiční i netradiční potraviny vyrobené z rostlin (obilniny, luštěniny, zelenina, olejniny ad.), kde je kladena velká pozornost, aby mohli návštěvníci různé produkty ochutnat i zakoupit.

Bylinkový trh nabídne pod záštitou Pelera - Sdružování pěstitelů a zpracovatelů léčivých, aromatických a kořeninových rostlin  specializovaný trh zaměřený na čerstvé bylinky, květiny a další živé rostliny; koření, sušené byliny, čaje, sirupy, tinktury, masti a jiné bylinné přípravky. Od roku 2011 první bylinkový trh v Brně. Najdete zde bylinkovou poradnu.

Zelená restaurace : Restaurace hotelu Santon bude po dobu Festivalu připravovat výborna jídla jen z rostliných surovin. V restauraci a na její krásné vyhlídkové  terase bude na návštěvníky čekat speciální nabídka zdravých jídel.
Vstup na přednášky a všechny aktivity Festivalu  je zdarma.

Víc informací naleznete na www.festivalzdraviapohody.cz


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...