Nastupovat! Svezte se narozeninovou tramvají Ratolesti Brno

Brno, 12. března 2013 - Celý březen bude ulicemi Brna jezdit narozeninová Galerijní tramvaj Ratolesti Brno. Výstava představí práci organizace, která už 18 let pomáhá ohroženým dětem a mládeži, kteří mají jedno společné – vyrůstají v nefungujících rodinách. Galerijní tramvaj vyjíždí každý den na běžných tramvajových linkách, nejčastěji jako linka 2, 5, 9 nebo 11.

„Výstava v Galerijní tramvaji je první narozeninovou akcí, kterou chceme symbolicky oslavit plnoletost naší organizace. Zároveň je to pro nás možnost, jak veřejnosti představit naši práci a problémy dětí a mládeže, kterým pomáháme. Hlavními tvářemi výstavy se tentokrát stali sami pracovníci Ratolesti Brno, kteří jsou odbornými vedoucími jednotlivých služeb. O spolupráci jsme ale požádali také několik našich dárců a příznivců, kteří Ratolest dlouhodobě podporují a fandí naší práci,“ dodal Petr Rychtecký, ředitel Ratolesti Brno

Ratolest Brno vznikla jako občanské sdružení na podzim roku 1995. Zdarma poskytuje širokou nabídku sociálních a preventivních aktivit dětem, mládeži a jejich rodinám z Brna a okolí. Ročně využije služeb Ratolesti Brno na 600 dětí a více jak 40 rodin, ve kterých hrozí odebrání dítěte z domova. Pracovníci Ratolesti Brno pomáhají dětem a mladým lidem odborně řešit potíže v rodině, ve škole, ve vztazích s vrstevníky i jejich okolím. Působí na ně preventivně v oblasti drog, sexu, šikany i kriminality a učí je, jak smysluplně trávit volný čas.

Galerijní tramvaj je nekomerční projekt Dopravního podniku města Brna.

Zdroj a foto: Ratolest Brno


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Inzerce

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2018  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     
  3  4  6
101516
171920212223
24252627282930
31      
Nejbližší akce
18.12. Téma Grálu v dílech Richarda Wagne..
18.01. Svatební veletrh v Brně..
23.01. SHOW stání - Stand-up comedy..

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Ocean48
Velkobílovická vína