První letošní charitativní výstava Galerie Ratolest startuje v Aloha baru

Brno, 14. ledna 2016 – Charitativní projekt Galerie Ratolest, který realizuje nezisková organizace Ratolest Brno, čeká v novém roce první výstava. Ta se bude nacházet v prostorách Aloha baru na Kozí ulici č. 10, kam mohou návštěvníci od 14. ledna přijít a kromě trávení volného času s něčím dobrým, shlédnout i díla autorů jako například Bohuslava Doležala, Anety Opekarové a dalších.

galerie ratolest charita aloha bar brno kozi

S každým rokem přibývá těch, kteří se ocitají v nepříznivé životní situaci. Tu s nimi v Brně řeší sociální pracovníci neziskové organizace Ratolest Brno.

„Služby, které sociální pracovníci poskytují, jsou zcela zdarma a to díky podpoře z města, kraje, nebo ze zahraničí. Kromě těchto způsobů se Ratolest Brno rozhodla pro zajišťování vlastních zdrojů a vytvořila koncept charitativní Galerie Ratolest. Ta pomáhá nejen zajišťovat finance pro práci s dětmi, mladými lidmi i rodinami, ale má také hlubší přesah. Tím je propojování neziskového sektoru s širokou veřejností a uměleckou, nejen brněnskou, sférou. Galerie Ratolest má dlouhodobou tradici, letos slaví již 8 rok svého fungování,“ vysvětluje Jana Grossmanová, asistentka Galerie Ratolest.

Výstava, která bude od 14. ledna probíhat, je koncipována jako představení většího množství autorů, se kterými Ratolest Brno spolupracuje. Návštěvníci mají možnost vidět pestrost a originalitu děl, která pomáhají 2x. Udělají radost nejen novým majitelům, ale taktéž klientům, se kterými Ratolest Brno pracuje.

Z brněnských tvůrců jsou zde zastoupeni například Denisa Belzová, Rudolf Brančovský, Tomáš Jirků nebo Jana Pešková.

Zakoupením obrazu (z výstavy nebo na webových stránkách ratolest.cz) můžete pomoci změnit osud některého z dětí zapojených v programech Ratolesti Brno.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...