Nízkoprahové kluby Ratolesti Brno se ve středu otevřou veřejnosti

Brno 24. září 2013 – Ratolest Brno se tento týden připojí k celorepublikové kampani Týden nízkoprahových klubů. Ve středu 25. září otevře pro veřejnost dveře svých služeb, které pomáhají ohroženým brněnským dětem a mládeži. Od 10 do 14 hodin mohou zájemci navštívit prostory klubu Pavlač na ulici Milady Horákové.

Ratolest brno

Od 17 hodin se program přesune do klubu Likusák na ulici Kotlanova v Brně Líšni. Akci tady v 19 hodin završí promítání dokumentu Z popelnice do lednice z festivalu Jeden svět. Vstup na akce je zdarma.

„Smyslem akce je seznámit veřejnost s problémy, které řeší ohrožené děti a mládež. Dát nejen odborníkům, ale také rodičům a široké veřejnosti možnost nahlédnout do prostředí nízkoprahového klubu, který je přes rok otevřen pouze klientům. Po celou dobu budou návštěvníkům k dispozici naši sociální pracovníci, kteří jsou připraveni odpovídat na otázky a poskytovat informace o problémech, které dnešní děti ohrožují,“ řekl vedoucí klubu Likusák Martin Holiš.

„Nízkoprahovost našich zařízení spočívá v tom, že se snažíme odstranit co nejvíce překážek pro vstup do klubu. Zdarma dětem poskytujeme odbornou pomoc s problémy, radíme jim s výběrem školy nebo brigády, pomáháme s doučováním nebo třeba s hledáním azylového bydlení,“ dodává vedoucí klubu Pavlač, Věra Růžičková.

Za loňský rok využilo služeb nízkoprahových klubů Ratolesti Brno celkem 509 dětí a mladých lidí.
Služby Ratolesti Brno jsou určeny dětem a mladým lidem, kteří vyrůstají na brněnských sídlištích a v prostředí sociálně vyloučené lokality v centru Brna. Pomáhají dětem, které nevědí, jak smysluplně trávit volný čas, mají problémy v rodině, ve škole, v partě nebo se svým okolím. Dlouhodobě spolupracují také s městskými částmi, školami a místními institucemi. Pravidelně absolvují nezávislá hodnocení kvality s nejlepšími výsledky. Koordinátorka pobočky klubu Likusák, Lenka Čuprová, získala v letošním roce prestižní ocenění Osobnost roku 2012 mezi pracovníky nízkoprahových programů.

Informační kampaň Týden nízkoprahových klubů probíhá v týdnu od 23. do 29. září v 56 městech a představí celkem 77 nízkoprahových zařízení. Pořadatelem je Česká asociace streetwork.

(red), foto: Luděk Šmerda


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...