Charitativní výstava obrazů v Academii pomůže rodinám v obtížích

Brno, 31. března 2016 - Číst, nakupovat, pomáhat – tohle vše můžete dělat najednou, pokud se v měsíci dubnu vypravíte do stylové Literární kavárny Knihkupectví Academia na náměstí Svobody 13 v Brně. Od 1. do 30. dubna zde bude charitativní Galerie Ratolest vystavovat díla spolupracujících, především brněnských umělců.

galerie ratolest charita vystava

Tato nevšední galerie je jedním z projektů neziskové organizace Ratolest Brno.  Její přesah spočívá v tom, že zisk z prodaných děl pomáhá dětem, mladým lidem a rodinám, které se ocitají v nesnadných životních situacích. Sociální pracovníci Ratolesti Brno pomáhají těmto lidem s jejich obtížemi již dvacátým rokem.

„Letošní ročník se nese v duchu sloganu – Udělejte radost 2x. Tento slogan nejlépe vystihuje záměr celého projektu Galerie Ratolest. Prodaná díla udělají radost nejen novým majitelům, ale zároveň našim klientům. Výtěžek z prodeje obrazů nám dává možnost zabezpečit kvalifikovanou práci odborníků Ratolesti Brno,“ vysvětluje Jana Grossmanová, asistentka Galerie Ratolest.

Nabídku tvoří díla převážně brněnských autorů, kteří s Galerií Ratolest dlouhodobě spolupracují. Výstavě dominují obrazy významných mladých umělců z Brna jako je Lukáš Orlita, Jana Pešková, Veronika Švandová a další. Zakoupením obrazu nepodpoříte pouze autora, ale přispějete i ke změně osudu některého z dětí, které je zapojeno v programech Ratolesti Brno. Výstava je přístupná v prostorách kavárny v době od 9 – 19 hodin.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF

Kulturní akce v Brně

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     
Nejbližší akce

Žádné události