VUT- nakladatelství Vutium

Ocenění pro pracovnici Ratolesti Brno za práci s ohroženými dětmi

Brno, 9. července 2013 - Už čtvrtým rokem pomáhá Ratolest Brno ohroženým dětem a mládeži z brněnských sídlišť, kteří se dostali do problémů. A její sociální pracovnice Lenka Čuprová byla vyhlášena Osobností roku 2012 mezi pracovníky nízkoprahových programů. Prestižní ocenění ČASovaná bota je každoročně udělováno Českou asociací streetwork.

Lenka Čuprová pracuje jako koordinátorka pobočky Nízkoprahového klubu Likusák, který je sociální službou Ratolesti Brno pro ohrožené děti a mládež. Loni úspěšně rozběhla terénní práci s rizikovou mládeží na sídlišti v Novém Lískovci a v okolních městských částech, kde tyto služby zcela chyběly. Každý den odborně pomáhá přímo v ulicích desítkám dospívajících, kteří se ocitli v těžké situaci, řeší problémy s rodiči, se školou nebo v partě, jsou ohrožení drogami, kriminalitou nebo nezájmem svého okolí. Zároveň je jedním z průkopníků na poli online terénní práce s dětmi a mládeží, která je trendem v oboru posledních dvou až tří let.

„Ocenění beru jako zpětnou vazbu od kolegů z oboru, kteří tím říkají, že směr, kterým jdu, je správný. Bez týmu bych ale žádnou osobností roku nebyla, úspěch je zásluhou všech z Ratolesti Brno a dalších lidí, kteří mě v práci podporují,“ uvedla Čuprová.

Foto: Ratolest Brno


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Inzerce

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2018  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     
  3  4  6
101516
171920212223
24252627282930
31      
Nejbližší akce
18.12. Téma Grálu v dílech Richarda Wagne..
18.01. Svatební veletrh v Brně..
23.01. SHOW stání - Stand-up comedy..

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Ocean48
Velkobílovická vína