Ocenění pro pracovnici Ratolesti Brno za práci s ohroženými dětmi

Brno, 9. července 2013 - Už čtvrtým rokem pomáhá Ratolest Brno ohroženým dětem a mládeži z brněnských sídlišť, kteří se dostali do problémů. A její sociální pracovnice Lenka Čuprová byla vyhlášena Osobností roku 2012 mezi pracovníky nízkoprahových programů. Prestižní ocenění ČASovaná bota je každoročně udělováno Českou asociací streetwork.

lenka-cuprova-ratolest-brno-oceneni

Lenka Čuprová pracuje jako koordinátorka pobočky Nízkoprahového klubu Likusák, který je sociální službou Ratolesti Brno pro ohrožené děti a mládež. Loni úspěšně rozběhla terénní práci s rizikovou mládeží na sídlišti v Novém Lískovci a v okolních městských částech, kde tyto služby zcela chyběly. Každý den odborně pomáhá přímo v ulicích desítkám dospívajících, kteří se ocitli v těžké situaci, řeší problémy s rodiči, se školou nebo v partě, jsou ohrožení drogami, kriminalitou nebo nezájmem svého okolí. Zároveň je jedním z průkopníků na poli online terénní práce s dětmi a mládeží, která je trendem v oboru posledních dvou až tří let.

„Ocenění beru jako zpětnou vazbu od kolegů z oboru, kteří tím říkají, že směr, kterým jdu, je správný. Bez týmu bych ale žádnou osobností roku nebyla, úspěch je zásluhou všech z Ratolesti Brno a dalších lidí, kteří mě v práci podporují,“ uvedla Čuprová.

Foto: Ratolest Brno


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...