V Galerijní tramvaji se představí díla umělců Ratolesti

Brno, 9. prosince 2013 – Tak trochu jiná výstava, to je podtitul výstavy neziskové organizace Ratolest Brno, která bude celý prosinec jezdit brněnskými ulicemi v Galerijní tramvaji. Namísto reklamních plakátů si mohou cestující v šalině prohlédnout obrazy mladých i zavedených umělců z Galerie Ratolest, které pomáhají brněnským dětem a mladým lidem z nefungujících rodin.

galerijni salina

Mezi obrazy se představí například díla známých brněnských výtvarníků Rudolfa Brančovského a Lukáše Orlity nebo díla absolventek brněnské Fakulty výtvarných umění Jany Babincové, Jany Prekopové a dalších.

„V Galerii Ratolest vystavujeme obrazy začínajících i zavedených umělců, kteří nám svá díla darovali nebo poskytli za sníženou provizi. Prodejem obrazů chceme podpořit děti a mladé lidi, kteří nemají fungující rodinu nebo se dostali na šikmou plochu. Koupí hodnotného obrazu tak uděláte radost nejen sobě, ale zároveň pomůžete některému z ohrožených dětí z programů organizace Ratolest Brno," vysvětluje koordinátorka galerie Lena Mikušová.

Nezisková organizace Ratolest Brno funguje již osmnáct let. Zdarma pomáhá dětem, které nemají fungující rodinu, neorganizované mládeži vyrůstající na brněnských sídlištích nebo v sociálně vyloučených lokalitách, mladým lidem, kteří se dostali na šikmou plochu nebo spáchali trestný čin. Základem práce Ratolesti Brno je důraz na prevenci a odborné řešení problémů dětí a mladých lidí.

Galerijní tramvaj je nekomerční projekt Dopravního podniku města Brna. Tramvaj bude jezdit ulicemi na běžných tramvajových linkách, nejčastěji jako číslo 2, 4, 5 nebo 9.

foto: galerijní tramvaj, archiv DPMB 


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...