Brňané mohou navrhnout, jak netradičně ozdobit automaty na jízdenky

Brno, 25. dubna 2023 - Brněnské jízdenkové automaty budou mít už brzy novou, originální podobu. Dopravní podnik města Brna „dává“ žluté plochy přístrojů k dispozic kreativním obyvatelům města. V první fázi budou vybrány a realizovány čtyři desítky návrhů. V Brně je aktuálně 156 typických žlutých jízdenkových automatů. Již brzy by je mohly zdobit kresby, básně či grafika obyvatel Brna a fanoušků MHD.

kreativita automat na jizdenky dpmb

„V první fázi se bude jednat o dvě desítky automatů v centru města. Zájemcům budou k dispozici boční strany strojů. Jeden automat tak bude zdobit dílo dvou lidí. Pokud bude zájem určitě se nebráníme nové podobě dalších přístrojů po městě,“ popsal generální ředitel DPMB Miloš Havránek.

Na zkrášlení brněnských jízdenkových automatů se můžou podílet jednotlivci, skupiny, děti i dospělí. Stačí, když na dopravní podnik doručí svůj návrh, a to do 31. května. Papírové výkresy musí mít poměr stran 28x75 cm, u počítačové grafiky je potřeba 3307 x 8858 px.

„Z došlých návrhů vybereme čtyřicet, které digitálně přeneseme na fólii, kterou nalepíme na příslušný jízdenkový automat. Součástí každého díla bude i QR kód, kde se zájemci dozví základní informace o autorovi, ale i o tom, co znázornil, “ doplnil Havránek.

Papírové návrhy spolu s kontaktem a informacemi o tvůrci díla (jméno, věk, bydliště, povolání, popřípadě další zajímavé informace, které nám budou ochotni sdělit) mohou lidé přinést osobně nebo zaslat na Informační kancelář DPMB, Novobranská 18, Brno, 602 00 s označením AUTOMATY. Ty elektronické pak se stejnými náležitostmi poslat na adresu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , opět s označením AUTOMATY. Odesláním autoři souhlasí s použitím díla na jízdenkových automatech DPMB.

Zdroj: DPMB


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...