Strážníci sbírali po Brně odhozené jehly, našli jich přes 200

Brno, 9. října 2012 (MEDIAFAX) - Celkem 241 odhozených injekčních stříkaček zajistili strážníci při preventivní akci v Brně. V úterý o tom informoval Pavel Šoba z brněnské městské policie. Opatření s názvem Jehla se uskutečnilo v pondělí po celém Brně. "Cílem bylo přispět k bezpečnému pohybu osob, pořádku ve městě a zajištění čistých a bezpečných veřejných prostranství," uvedl Šoba.

Drogy-heroin-jehla-do-zily

Podle něj může kontakt s použitou jehlou znamenat vážné zdravotní problémy. "Nebezpečné jsou hlavně pro děti, a proto jsme zkontrolovali prostranství v okolí škol. Zaměřili jsme se i na parky a další vytipovaná místa," řekl.

Policie upozorňuje občany, kteří najdou odhozené jehly, aby se vyvarovali neodborné manipulaci s nimi a obrátili se na linku 156.

Lenka Horáková

Související články:
honor 50

Tipy pro péči o váš smartphone

Mnoho lidí považuje mobilní telefon za jeden ze svých nejcennějších věcí. Obsahuje stovky vzpomínek, včetně fotografií, kontaktů, zpráv a dokonce i videí. Je proto důležité vědět, jak se o naše telefony starat, aby vydržely co nejdéle. Smartphony vydrží v průměru dva až tři roky, ale pokud se o ně správně staráte, mohou žít déle. Svůj smartphone můžete chránit před poškozením a smrtí dříve, ne...