Strážníci sbírali po Brně odhozené jehly, našli jich přes 200

Brno, 9. října 2012 (MEDIAFAX) - Celkem 241 odhozených injekčních stříkaček zajistili strážníci při preventivní akci v Brně. V úterý o tom informoval Pavel Šoba z brněnské městské policie. Opatření s názvem Jehla se uskutečnilo v pondělí po celém Brně. "Cílem bylo přispět k bezpečnému pohybu osob, pořádku ve městě a zajištění čistých a bezpečných veřejných prostranství," uvedl Šoba.

Drogy-heroin-jehla-do-zily

Podle něj může kontakt s použitou jehlou znamenat vážné zdravotní problémy. "Nebezpečné jsou hlavně pro děti, a proto jsme zkontrolovali prostranství v okolí škol. Zaměřili jsme se i na parky a další vytipovaná místa," řekl.

Policie upozorňuje občany, kteří najdou odhozené jehly, aby se vyvarovali neodborné manipulaci s nimi a obrátili se na linku 156.

Lenka Horáková

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...