Policisté zadrželi v Brně dealera pervitinu, drogu jim rozprášil do obličeje

Brno, 22. října 2012 (MEDIAFAX) - Až desetileté vězení hrozí sedmatřicetiletému dealerovi pervitinu, kterého policie zadržela v jednom z barů Brně. V pondělí o tom informoval brněnský policejní mluvčí Pavel Šváb. Během minulého týdne upozornili policii na muže svědci. "Seděl v jednom z barů v Pionýrské ulici a hrál automaty. Přitom za ním chodili lidé, kterým za peníze něco dával," uvedl Šváb.

Drogy-heroin-hromadka_thumb

Policisté nejprve zastavili jednoho z kupujících, který přiznal nákup pervitinu. Potom přistoupili v baru k prodejci. "Při hledání občanského průkazu něco svíral v ruce. Když jej policisté vyzvali k odložení věcí na stůl, prudkým pohybem jim rozprášil obsah do obličeje," řekl Šváb.

Všichni tři zasahující členové hlídky téměř dvoumetrového a stokilogramového muže zpacifikovali. "Zřejmě byl pod vlivem drog, protože nereagoval na výzvy k uklidnění. Jeho odpor ustal až po spoutání," dodal. Případ si převzali kriminalisté z protidrogového týmu.

Lenka Horáková

Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...