Zemědělci oslaví na Mendlově náměstí jihomoravské dožínky

Brno, 27. srpna 2012 - Stejně jako v loňském roce oslaví zemědělci jihomoravské dožínky na brněnském Mendlově náměstí. Symbolické zakončení žní zde vyvrcholí předáním dožínkových věnců v první zářijový den.

 

jihomoravske-dozinky-2012

A nezůstane jen u oficialit – na příchozí čeká bohatý doprovodný program, který zahájí tradiční krojovaný průvod centrem moravské metropole. Jihomoravské dožínky již poosmé zorganizuje Jihomoravský kraj společně s Regionální agrární komorou za spolupráce s Městem Brnem. Nad akcí přijal osobní záštitu jihomoravský hejtman Michal Hašek.

 

Jihomoravské dožínky 2012, sobota 1. 9. 2012:

  • Mendlovo náměstí - Začátek jarmarku a hudební produkce v místě konání v opatské zahradě za bazilikou v 9:00
  • Dožínkový průvod - Start ve 12:00 od Krajského úřadu JMK směr Joštova, Rašínova, Nám. Svobody, Zámečníkova, Dominikánská, Šilingrovo nám., Pekařská, Mendlovo náměstí. 13:00 poděkování za úrodu opatem Lukášem Evženem Martincem
  • Dožínkové pásmo od 13:10 na hlavním pódiu v zahradě (Dožínkové pásmo – folklorní soubor z Tvrdonic, vyhlášení výsledků soutěží Regionální potravina a Zlatá chuť jižní Moravy, cimbálová muzika Vojara, Divadélko na stromě, Meteor „z Prahy“ – hudební skupina divadla Husa na Provázku). Po celý den výstava historických a soudobých hasičských vozů, hry a soutěže pro děti.

Zdroj: JMK, ilustrační foto: Kryštof Turek


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF