Česká premiéra: V Brně-Komárově budou farmářské trhy každý den!

Brno, 14. sprna 2014 - V brněnském Komárově se v sobotu 16. srpna otevírá nové tržiště, kde si lidé mohou kupovat farmářské produkty každý den. O víkendech se zde budou konat i bleší trhy. Nové tržiště reaguje na rostoucí zájem o kvalitní, čerstvé a regionální potraviny od lokálních producentů.

cibulka

„Koncept tržiště s farmářskými potravinami, které je otevřené každý den, je v České republice jedinečný, byť ve světě naprosto běžný,“ říká iniciátor tržiště Alexan Mirzojan.

„Kromě toho, že se budou farmářské trhy konat každý den, mohou být otevřené, jak dlouho si budou prodejci přát,“ dodává Mirzojan. Nevylučuje tak možnost, že by dveře tržnice, která bude fungovat i přes zimu, mohly být otevřené déle než do 18. hodiny.

Potraviny nakupovat na trzích, ne v supermarketu

Dlouhá otevírací doba i o víkendech reaguje na potřeby lidí, kteří neradi nakupují v supermarketech a ne vždy stíhají nakoupit na trzích. Bezproblémová dostupnost pomocí MHD a aut je dalším vítaným požadavkem nakupujících. „Proto očekávám velký zájem a věřím, že do budoucna bude pro obyvatele Brna běžné jezdit nakupovat na náš trh a ne do supermarketu,“ vysvětluje Mirzojan.

Nové tržiště nabídne jistotu farmářských potravin

Sám Mirzojan začal jako prodejce potravin na Zelném, nyní Moravském náměstí. Otevřením tržiště VOVO, které se nachází na rohu ulic Hněvkovského a Kaštanová asi sto metrů od Makra, tak reaguje na poptávku lidí, kteří se však mnohdy staví skepticky k původu potravin. Nakupující v nové tržnici budou mít jistotu, že zboží nabízené trhovci, je opravdu od místních farmářů. „Budeme přísně hlídat původ prodávaných potravin,“ ujišťuje Mirzojan.

S jistotou českého původu potravin si návštěvníci budou moci kromě ovoce a zeleniny koupit med, vajíčka, mléčné výrobky, uzeniny, pečivo z kvásku a další kvalitní produkty.

Pravidelné bleší trhy v Brně nejsou

Farmářské trhy doplní o víkendu bleší trhy. Ty se v Brně konají zřídka a nahodile. Nové tržiště chce přiblížit Brno velkým evropským městům, kde jsou pravidelné bleší trhy velmi oblíbené a hojně navštěvované.

„Na bleším trhu budou moct prodávat všichni, kdo projeví zájem,“ říká Mirzojan. A prodávat mohou opravdu cokoliv – použité nádobí, oblečení, knihy, sklo a porcelán, součástky na auta, nářadí atd. Na své si tak přijdou milovníci vintage oblečení a doplňků, gramofonových desek nebo starožitností. První bleší trh se koná již tento víkend a můžete jej navštívit pravidelně každý víkend od 7 do 15. hodin.

O Tržišti VOVO

Tržiště VOVO je nové tržiště v Brně v Komárově na rohu ulic Hněvkovského a Kaštanová. Koncept Tržiště VOVO je v České republice ojedinělý, nikdo nenabízí farmářské trhy, které jsou otevřené každý den. Tržnice bude otevřena ve všední dny od 6 do 18. hodin, o víkendu od 7 do 15. hodin. Na tržišti budou prodávat pouze prodejci s ověřeným původem potravin, přísně se bude kontrolovat, zdali se jedná o lokální farmářské produkty.

(red)

 


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Kulturní akce v Brně

<<  Listopad 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
141516171820
212223252627
282930    
Nejbližší akce

Žádné události